Konsekwencje podatkowe prac budowlanych w UE - bezpłatny webinar

2022-06-15 10:19
Webinar
Autor: Marketing Prawa

Zapraszamy na webinar poświęcony tematyce opodatkowania prac budowlanych prowadzonych w innych krajach członkowskich UE. Z naszych obserwacji wynika, że zagadnienie to budzi wiele wątpliwości i praktycznych problemów. W trakcie spotkania omówimy nie tylko aspekty prawno-podatkowe, ale przede wszystkim skoncentrujemy się na naszych doświadczeniach ze współpracy z firmami z Europy Zachodniej.

Termin: 23 czerwca 2022 r. (czwartek) o godz. 10:00. Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.

Podczas webinarium eksperci poruszą najważniejsze kwestie związane z prowadzeniem inwestycji budowlanych w innych krajach członkowskich. Skupią się przede wszystkim na obowiązkach z zakresu podatku VAT i CIT. Przybliżą także wybrane kwestie związane z oddelegowaniem pracowników i podatkami lokalnymi.

Bazując na doświadczeniach Zespołu Enodo z obszaru obsługi podmiotów z Niemiec, Francji czy Austrii wskażą najistotniejsze zagadnienia wiążące się z opodatkowaniem prac budowlanych w krajach Unii Europejskiej.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy doradców podatkowych, prawników in-house, dyrektorów finansowych (CFO)  głównych księgowych oraz wszystkie osoby zajmujące się zagadnieniami prawno-podatkowymi w branży budowlanej i inwestycyjnej.

Agenda webinarium 23 czerwca 2022; godzina 10:00
  • Obowiązki związane z prowadzeniem prac budowlanych na gruncie VAT
  • Stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej a plac budowy
  • Obowiązek rejestracji na VAT
  • Wpływ i rola podwykonawców na obowiązki w VAT
  • Rozliczenia prac budowlanych (zasady ogólne a miejsce świadczenia usług związanych z nieruchomościami na gruncie polskich i wspólnotowych regulacji)
  • Prowadzenie prac budowlanych a zakład na gruncie standardowych postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
  • Oddelegowanie czy podróż służbowa – wybrane obowiązki związane z rozliczaniem pracowników
  • Inne podatki i opłaty o których warto pamiętać (np. niemiecki Bauabzugsteuer, WHT)
  • Obowiązki sprawozdawcze – uwagi praktyczne

Szkolenie poprowadzą: Piotr Litwin, doradca podatkowy, partner w ENODO Advisors, Tomasz Kowalczyk, doradca podatkowy, Senior Manager w ENODO Advisors i Barbara Białas, adwokat, Associate w ENODO Advisor.

Zapraszamy 23 czerwca 2022 r. (czwartek) o godz. 10:00.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej