Konsekwencje podatkowe prac budowlanych w UE - bezpłatny webinar

2022-06-15 10:19
Webinar
Autor: Marketing Prawa

Zapraszamy na webinar poświęcony tematyce opodatkowania prac budowlanych prowadzonych w innych krajach członkowskich UE. Z naszych obserwacji wynika, że zagadnienie to budzi wiele wątpliwości i praktycznych problemów. W trakcie spotkania omówimy nie tylko aspekty prawno-podatkowe, ale przede wszystkim skoncentrujemy się na naszych doświadczeniach ze współpracy z firmami z Europy Zachodniej.

Termin: 23 czerwca 2022 r. (czwartek) o godz. 10:00. Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.

Podczas webinarium eksperci poruszą najważniejsze kwestie związane z prowadzeniem inwestycji budowlanych w innych krajach członkowskich. Skupią się przede wszystkim na obowiązkach z zakresu podatku VAT i CIT. Przybliżą także wybrane kwestie związane z oddelegowaniem pracowników i podatkami lokalnymi.

Bazując na doświadczeniach Zespołu Enodo z obszaru obsługi podmiotów z Niemiec, Francji czy Austrii wskażą najistotniejsze zagadnienia wiążące się z opodatkowaniem prac budowlanych w krajach Unii Europejskiej.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy doradców podatkowych, prawników in-house, dyrektorów finansowych (CFO)  głównych księgowych oraz wszystkie osoby zajmujące się zagadnieniami prawno-podatkowymi w branży budowlanej i inwestycyjnej.

Agenda webinarium 23 czerwca 2022; godzina 10:00
  • Obowiązki związane z prowadzeniem prac budowlanych na gruncie VAT
  • Stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej a plac budowy
  • Obowiązek rejestracji na VAT
  • Wpływ i rola podwykonawców na obowiązki w VAT
  • Rozliczenia prac budowlanych (zasady ogólne a miejsce świadczenia usług związanych z nieruchomościami na gruncie polskich i wspólnotowych regulacji)
  • Prowadzenie prac budowlanych a zakład na gruncie standardowych postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
  • Oddelegowanie czy podróż służbowa – wybrane obowiązki związane z rozliczaniem pracowników
  • Inne podatki i opłaty o których warto pamiętać (np. niemiecki Bauabzugsteuer, WHT)
  • Obowiązki sprawozdawcze – uwagi praktyczne

Szkolenie poprowadzą: Piotr Litwin, doradca podatkowy, partner w ENODO Advisors, Tomasz Kowalczyk, doradca podatkowy, Senior Manager w ENODO Advisors i Barbara Białas, adwokat, Associate w ENODO Advisor.

Zapraszamy 23 czerwca 2022 r. (czwartek) o godz. 10:00.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej