Konkurs dla studentów na projekt mostu

2013-01-18 16:08
konkurs most stalowy
Autor: Politechnika Wrocławska

Konkurs dla studentów z całej Europy organizuje Uczelniana Organizacja Studencka Politechniki Wrocławskiej Aktywni Budowniczy. Zadanie konkursowe obejmuje projekt mostu, zamówienie jego elementów oraz montaż i obciążenie konstrukcji mostu stalowego.

Celem konkursu dla studentów jest symulacja prawdziwych etapów procesu budowlanego. Uczestnik konkursu musi zaprojektować i zoptymalizować projekt mostu stalowego, zamówić elementy wysyłkowe oraz przeprowadzić montaż i obciążennie konstrukcji mostu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 kwietnia 2013 roku na Politechnice Wrocławskiej. Konkurs na projekt mostu stalowego będzie główną atarkcją Dni Budowlanca, organizowanych na uczelni. Do konkursu zgłosiło już 12 drużyn z uczelni technicznych z Polski i z zagranicy.

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt mostu stalowego planowane jest jako duże widowisko. Kontrola zgodności z projektem i montaż konstrukcji mostu będą odbywały się na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej przy udziale publiczności. Natomiast obciążenie próbne mostu zostanie przeprowadzone w Akredytowanym Laboratorium Badawczym Instytutu Budownictwa Politechniki. Konkurs będzie rejestrowany i wyświetlany dla publiczności na telebimie.

Ambicją organizatorów jest pokazanie studentom rzeczywistych problemów napotykanych w procesie budowlanym takich jak: ograniczenia przestrzenne, wytrzymałość materiałów, utrzymanie, wykonanie i proces montażu, bezpieczeństwo, estetyka oraz koszt. Konkurs ma pobudzić innowacyjne myślenie przyszłych inżynierów oraz efektywne wykorzystanie profesjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Projekty na konkurs mostów stalowych można przesyłać do 11.02.2013 roku. Udział w konkursie mogą wziąść studenci z uczelni technicznych z całej Europy. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.uosab.pwr.wroc.pl

konkurs most stalowy
Autor: Politechnika Wrocławska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej