Kongres Stolarki Polskiej - po raz pierwszy...

2010-02-23 9:50
Kongres Stolarki Polskiej (25-26 luty 2009)
Autor: Związek Polskie Okna i Drzwi

Polska branża stolarki już dziś jest największym eksporterem na świecie, a gdzie będziemy za rok, za lat 5 czy 10? Jak rozwój rynków i technologii wpłynie na pozycję poszczególnych segmentów i firm tej branży? Na te pytania odpowiedzą już wkrótce seminaria Kongresu Stolarki Polskiej I edycja OKNA i FASADY, który w dniach 25-26 lutego 2010 r. odbędzie się w Sosnowcu.

- Pod patronatem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, we współpracy m.in. z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy, z Instytutem Techniki Okiennej w Rosenheim, Kongresem Przemysłu Szklarskiego z Tampere oraz Instytutem Szkła i Ceramiki z Krakowa organizujemy przegląd najnowszych rozwiązań i wdrożeń w dziedzinie szkła, okuć, profili, akcesoriów i maszyn do produkcji okien i fasad. We współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii pokażemy nieodwracalny kierunek zmian w prawodawstwie krajów unijnych, z którego wynikają ogromne szanse dla każdej firmy naszej branży - wylicza Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, organizatora Kongresu. - We współpracy z zagranicznymi izbami gospodarczymi i związkami firm handlowych i wykonawczych zorganizujemy spotkania pomiędzy naszymi producentami, a partnerami z innych krajów. Już dzisiaj zapraszam do udziału.

Planowane bloki tematyczne Kongresu:
• Szkło i stolarka otworowa w projektach architektonicznych XXI wieku.
• Nowe technologie w produkcji szkła oraz pakietów szybowych.
• W jakim kierunku zmierzają technologie produkcji profili okiennych i fasadowych?
• Okucia przyszłości.
• Akcesoria przyszłości. Automatyka w stolarce.
• Inteligentne maszyny. Automatyka w produkcji.
• Akty prawne w krajach UE. Kierunki prac normalizacyjnych i ich konsekwencje dla producentów stolarki.
• Wsparcie dla termorenowacji w krajach UE, a w Polsce.
• Warunki handlowe na rynkach zagranicznych.
• Prognozy rozwoju budownictwa w Polsce – prognoza dla branży okien i fasad.
• Rynek stolarki otworowej w Europie i w Polsce - możliwości kooperacji, doświadczenia współpracy.

Kongres Stolarki Polskiej (program) zakończy się raportem dla władz kraju oraz apelem o wsparcie korzystnych dla polskiego budownictwa działań termomodernizacyjnych.
- Liczymy na to, że nie zabraknie tu nikogo, komu na sercu leży stabilny rozwój branży okien i fasad w naszym kraju - mówi Janusz Komurkiewicz, ZPOiD.

Wiecej informacji na stronie Kongresu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej