X Kongres Stolarki Polskiej, czyli branża stawia na SMART

2019-06-17 15:30
X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD

X Kongres Stolarki Polskiej zgromadził ponad 300 uczestników. Jak zwykle rozmawiano o najważniejszych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży stolarki budowlanej, a wiodącym tematem w tym roku były rozwiązania SMART. Organizatorem kongresów jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Kongres Stolarki Polskiej sprawdza się jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami i najlepszymi ekspertami, co roku prowadzona jest efektywna dyskusja o wyzwaniach stojących przed branżą stolarki budowlanej. W roku 2019 kongres przebiegł w trzech blokach tematycznych: „Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej”, „Stolarka SMART – przyszłość branży. Trendy światowe, producent – punkty handlowe, montaż” oraz „Jak sprzedawać więcej i drożej, gdy handlowcem staje się SMARTfon?”.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej, jedna z prezentacji

W ramach dwóch pierwszych bloków tematy omówione zostały zarówno z punktu widzenia produkcji, jak i wykorzystania nowoczesnych, SMART rozwiązań. Uczestnicy zapoznali się ze znaczeniem transformacji cyfrowej dla prowadzenia biznesu i wynikającymi z niej szansami oraz barierami rozwoju, poznali praktyczne przykłady wdrożeń rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich firmach produkcyjnych. Zostało to uzupełnione informacją o systemach wsparcia i narzędziach finansowych, z których korzystać mogą przedsiębiorcy wdrażając innowacje.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej zgromadził 300 uczestników

Kolejnym punktem były rozwiązania SMART. Eksperci zaprezentowali tutaj rolę stolarki SMART w architekturze przyszłości, światowe trendy i ich wpływ na kształt rynku smart home, zaprezentowano dobre praktyki z branży okien i drzwi. Tę część podsumowała dyskusja „Jak kreować produkty przyszłości?”, w której paneliści podzielili się swoimi doświadczeniami, rozmawiano o tym, jak w przyszłości może wyglądać inteligentne sterowanie stolarki. Zebrani doszli do wniosku, że obecnie jesteśmy zmian, które prowadzą do „cyberstolarki”, coraz szerzej wykorzystującej rozwiązania SMART.
W ramach trzeciego bloku omówiono m.in. jak narzędzia cyfrowe stworzyły nowy typ klientów, zastanawiano się jak dopasować do nich działania sprzedażowe.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej był rownież okazją do rozdania po raz kolejny Orłów Polskiej Stolarki

X Kongresowi Stolarki Polskiej towarzyszyła gala, podczas której uhonorowano osoby i firmy szczególnie zasłużonych dla funkcjonowania Związku POiD oraz rozwoju branży, po raz siódmy rozdano Orły Polskiej Stolarki.

W zgodnej opinii uczestników, jubileuszowy Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowym, na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym wydarzeniem, które potwierdza siłę branży i wskazuje na kierunki rozwoju. Na stronie Związku POiD, kanale POiD na YouTube oraz stronie internetowej kongresu udostępnione zostanie wideo z relacją.

X Kongres Stolarki Polskiej odbył się 23-24 maja, a już dzisiaj organizatorzy zapraszają na spotkanie za rok 28-29 maja 2020 w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej