X Kongres Stolarki Polskiej, czyli branża stawia na SMART

2019-06-17 15:30
X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD

X Kongres Stolarki Polskiej zgromadził ponad 300 uczestników. Jak zwykle rozmawiano o najważniejszych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży stolarki budowlanej, a wiodącym tematem w tym roku były rozwiązania SMART. Organizatorem kongresów jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Kongres Stolarki Polskiej sprawdza się jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami i najlepszymi ekspertami, co roku prowadzona jest efektywna dyskusja o wyzwaniach stojących przed branżą stolarki budowlanej. W roku 2019 kongres przebiegł w trzech blokach tematycznych: „Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej”, „Stolarka SMART – przyszłość branży. Trendy światowe, producent – punkty handlowe, montaż” oraz „Jak sprzedawać więcej i drożej, gdy handlowcem staje się SMARTfon?”.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej, jedna z prezentacji

W ramach dwóch pierwszych bloków tematy omówione zostały zarówno z punktu widzenia produkcji, jak i wykorzystania nowoczesnych, SMART rozwiązań. Uczestnicy zapoznali się ze znaczeniem transformacji cyfrowej dla prowadzenia biznesu i wynikającymi z niej szansami oraz barierami rozwoju, poznali praktyczne przykłady wdrożeń rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich firmach produkcyjnych. Zostało to uzupełnione informacją o systemach wsparcia i narzędziach finansowych, z których korzystać mogą przedsiębiorcy wdrażając innowacje.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej zgromadził 300 uczestników

Kolejnym punktem były rozwiązania SMART. Eksperci zaprezentowali tutaj rolę stolarki SMART w architekturze przyszłości, światowe trendy i ich wpływ na kształt rynku smart home, zaprezentowano dobre praktyki z branży okien i drzwi. Tę część podsumowała dyskusja „Jak kreować produkty przyszłości?”, w której paneliści podzielili się swoimi doświadczeniami, rozmawiano o tym, jak w przyszłości może wyglądać inteligentne sterowanie stolarki. Zebrani doszli do wniosku, że obecnie jesteśmy zmian, które prowadzą do „cyberstolarki”, coraz szerzej wykorzystującej rozwiązania SMART.
W ramach trzeciego bloku omówiono m.in. jak narzędzia cyfrowe stworzyły nowy typ klientów, zastanawiano się jak dopasować do nich działania sprzedażowe.

X Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Związek POiD X Kongres Stolarki Polskiej był rownież okazją do rozdania po raz kolejny Orłów Polskiej Stolarki

X Kongresowi Stolarki Polskiej towarzyszyła gala, podczas której uhonorowano osoby i firmy szczególnie zasłużonych dla funkcjonowania Związku POiD oraz rozwoju branży, po raz siódmy rozdano Orły Polskiej Stolarki.

W zgodnej opinii uczestników, jubileuszowy Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowym, na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym wydarzeniem, które potwierdza siłę branży i wskazuje na kierunki rozwoju. Na stronie Związku POiD, kanale POiD na YouTube oraz stronie internetowej kongresu udostępnione zostanie wideo z relacją.

X Kongres Stolarki Polskiej odbył się 23-24 maja, a już dzisiaj organizatorzy zapraszają na spotkanie za rok 28-29 maja 2020 w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej