Kongres PORT PC, czyli wszystko o pompach ciepła

2016-09-13 18:05
Port PC 2014
Autor: brak danych

W ramach targów RENEXPO® Poland, 20 października 2016 odbędzie się już V Kongres PORT PC, w tym roku pod hasłem: "Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji". Będzie to również okazja do podsumowania 5-lecia działalności Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

PORT PC promuje jakość wykonywanych instalacji z pompami ciepła, wspiera rozwój tego rynku w Polsce. Stowarzyszenie dostrzega także duży potencjał wykorzystania pomp ciepła do obniżenia emisji zanieczyszczeń, z czym ma problemy wiele polskich miast i gmin, szczególnie w na południu, do czego nawiązuje właśnie tegoroczny V Kongres PORT PC. To co dodatkowo powinno zainteresować instalatorów i projektantów pomp ciepła to zapowiedź wydania jesienią 2016 pierwszych wytycznych doboru i instalacji z pompami ciepła. Zdaniem PORT PC, przy odpowiednim wsparciu klientów końcowych, stosowanie pomp ciepła może przyczynić się do znacznej i długotrwałej poprawy jakości powietrza. Takie rozwiązanie (przy wsparciu państwa) znakomicie sprawdza się na przykład w północnych Chinach.

Organizatorzy tegorocznego Kongresu PORT PC zdecydowali się na nową formułę tego wydarzenia. Po zakończeniu części ogólnej konferencja podzielona zostanie na dwie równoległe sesje tematyczne. Pierwsza jest dedykowana przedstawicielom samorządów, podczas której zostaną omówione m.in. założenia techniczne optymalnego programu dofinansowań do pomp ciepła, uwzględniającego czekające nas już wkrótce zmiany w warunkach technicznych nowych budynków.
Równolegle trwać będzie panel techniczny dla instalatorów, projektantów, architektów i osób zainteresowanych dotyczący najważniejszych zagadnień związanych z opracowywanymi przez PORT PC kolejnymi wytycznymi projektowania i wykonania instalacji z pompami ciepła oraz wytycznymi dla dolnych źródeł (w postaci wód gruntowych i powierzchniowych). Uczestnicy panelu dowiedzą się między innymi jak korzystać z opracowanych przez PORT PC narzędzi (Wytycznych PORT PC i arkuszy kalkulacyjnych).

Kongres PORT PC odbędzie się 20 października 2016 podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2016 (19-21 października), na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Rejestracja rusza wkrótce na stronie www.portpc.pl

Instalacja pompy ciepła
Autor: gettyimages Instalacja z pompą ciepła
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej