Kongres Facility Management

2009-08-20 13:45
III Kongres Facility Management
Autor: WITALNI - Szkolenia i Doradztwo

Podczas III edycji kongresu, 14-15 października 2009 r., zaprezentowanych zostanie wiele paneli dyskusyjnych, studiów przypadku, a także nowości produktowych i konkretnych rozwiązań w obsłudze różnego typu obiektów.

Kompleksowe zarządzanie budynkami i innymi nieruchomościami od etapu planowania, przez realizację inwestycji po działania serwisowe i modernizacyjne zmierzające do utrzymania wysokiego standardu użytkowego to wyzwanie, któremu sprostać muszą zarówno obiekty komercyjne, jak i te przeznaczone do użyteczności publicznej. W każdym z nich Facility Management zyskuje swoją specyfikę - inne udogodnienia pojawiają się w zakładach produkcyjnych, inne w centrach handlowych czy biurowcach, inne z kolei w jednostkach ochrony zdrowia, instytucjach administracyjnych czy edukacyjnych. Jednym z elementów różnicujących jest tutaj nastawienie na potrzeby użytkowników i charakter działalności, której służą budynki. Facility Management w każdym przypadku zmierza do precyzyjnego określenia najważniejszych czynników decydujących o specyfice nieruchomości i pokazuje, w jaki sposób uczynić je elementem kompleksowego zarządzania budynkiem, tak aby zyskało ono również, a często i przede wszystkim, wymiar biznesowy.

W okresie niepewnej koniunktury gospodarczej Facility Manager staje przed niełatwym wyzwaniem zoptymalizowania funkcjonalności budynku dostosowanej do twardych realiów finansowego aspektu zarządzania nim. Z tego względu kluczowymi stają się m.in. hasła oszczędności energetycznej wewnątrz obiektu i podczas wyboru dostawcy energii czy Green Building - jako wymierny element działań usprawniających i jako element długoterminowej polityki społecznej firmy.

Kongres odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 października 2009, Hotel Courtyard By Marriott Warsaw.

Szczegółowy program wydarzenia
Warunki uczestnictwa 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej