Konferencja „Umowy oparte o WK FIDIC w projektach infrastrukturalnych”

2012-11-14 13:18
Konferencja FIDIC
Autor: Puls Biznesu

W świecie wzory umów jakimi są warunki kontraktowe FIDIC są znane i stosowane od kilkudziesięciu lat. W Polsce nie są tak popularne jak by sobie tego życzyły firmy budowlane. Często rozwiązania umowne są też traktowane wybiórczo, przez co traci sens koronna zasada FIDIC, czyli zachowania równowagi pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Trzeba korzystać ze sprawdzonych wzorców, a dlaczego odpowie na to konferencja "Umowy oparte o WK FIDIC w projektach infrastrukturalnych", która odbędzie się 11-12 grudnia w Warszawie.

Organizatorem konferencji, a właściwie bardziej trafne będzie określenie – warsztatów jest Puls Biznesu, zaś partnerami merytorycznymi są kancelaria prawna BSJP oraz Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR), wyłączny reprezentant FIDIC (Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów), który jest wydawcą polskich wersji językowych warunków kontraktowych FIDIC. Warsztaty są kierowane do firm budowlanych oraz inwestorów, ale również do inżynierów kontraktu, inspektorów nadzoru, kosztorysantów, projektantów, przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych obsługujących projekty inwestycyjne oraz przedsiębiorstw zlecających wykonanie robót budowlano-inżynieryjnych, osób przygotowujących i realizujących przetargi publiczne oraz radców prawnych.

Przypomnijmy, że warunki kontraktowe FIDIC (od koloru okładek) dzielą się na trzy zagadnienia: czerwony FIDIC - zamówienie na projekt, żółty - projektowanie i wykonanie oraz srebrny - zamówienie pod klucz. Natomiast w programie konferencji znajdą się m.in. zagadnienia, jak: polskie Prawo zamówień publicznych a wykonanie umów opartych o FIDIC; roszczenia zamawiającego i wykonawcy wg FIDIC a roszczenia na podstawie prawa polskiego; negocjowanie umowy, terminy, gwarancje i kary umowne – czyli na co uważać; porównanie konsekwencji odstąpienia od umowy przez którąś ze stron oraz spory. Znakomitym uzupełnieniem warsztatów będą przykłady realizacji kontraktów budowlanych w oparciu o warunki FIDIC.

Polski rynek budowlany jest ostatnio miejscem licznych sporów pomiędzy stronami umów. Do wielu zapewne by nie doszło, gdyby umowy zawarto na podstawie rozwiązań zaczerpniętych z FIDIC. Konferencja „Umowy oparte o WK FIDIC w projektach infrastrukturalnych” odbędzie się 11-12 grudnia 2012, w warszawskim hotelu Polonia Palace.

Szczegółowy program konferencji >>
Kontakt do organizatora - e-mail: szkolenia@pb.pl, tel. 22 333 97 77, faks 22 333 97 78

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej