Konferencja "Bezpieczna przestrzeń"

2006-05-23 18:57

W dniach 23-24 czerwca 2006 roku w Siechnicach koło Wrocławia odbędzie się konferencja pt. "Bezpieczna przestrzeń". Celem sympozjum jest stworzenie jednolitego polskiego programu bezpieczeństwa w architekturze i budownictwie oraz rozpoczęcie działań wdrażających i promujących tę wiedzę w Polsce.

W konferencji wezmą udział prelegenci reprezentujący różne sektory związane z budownictwem przestrzennym. Sympozjum będzie miało formę wykładów, dyskusji panelowych i warsztatów w małych grupach branżowych. Swoją wiedzą podzielą się z uczestnikami m.in.:

 

  • Przedstawiciele Policji w Holandii (Politie Keumerk Veilig Wonen) i Wielkiej Brytanii (DOCA), zajmujący się wdrażaniem programów bezpieczeństwa opartych o rozwiązania międzynarodowej idei CPTED (Crime Prevention Through Environmental Design - Prewencji Poprzez Projektowanie Przestrzenne),
  • Prof. Bać (Politechnika Wrocławska) - Wydział Architektury, zajmujący
    się środowiskiem mieszkaniowym tzw. "bezpiecznymi habitami",
  • Producenci okien, drzwi, zamków, systemów alarmowych,
  • Deweloper/Spółdzielnia, Architekt, Ubezpieczyciel, Bank, Zarządca nieruchomości. 

Planuje się, że w konferencji weźmie udział około 250-300 osób, związanych ze środowiskiem naukowym, samorządowców, deweloperów, architektów, policjantów i osób zainteresowanych problematyką architektury i bezpieczeństwa.

Sympozjum organizowane jest przez przez Fundację "Bezpieczna Przestrzeń".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej