Konferencja "Bezpieczna przestrzeń"

2006-05-23 18:57

W dniach 23-24 czerwca 2006 roku w Siechnicach koło Wrocławia odbędzie się konferencja pt. "Bezpieczna przestrzeń". Celem sympozjum jest stworzenie jednolitego polskiego programu bezpieczeństwa w architekturze i budownictwie oraz rozpoczęcie działań wdrażających i promujących tę wiedzę w Polsce.

W konferencji wezmą udział prelegenci reprezentujący różne sektory związane z budownictwem przestrzennym. Sympozjum będzie miało formę wykładów, dyskusji panelowych i warsztatów w małych grupach branżowych. Swoją wiedzą podzielą się z uczestnikami m.in.:

 

  • Przedstawiciele Policji w Holandii (Politie Keumerk Veilig Wonen) i Wielkiej Brytanii (DOCA), zajmujący się wdrażaniem programów bezpieczeństwa opartych o rozwiązania międzynarodowej idei CPTED (Crime Prevention Through Environmental Design - Prewencji Poprzez Projektowanie Przestrzenne),
  • Prof. Bać (Politechnika Wrocławska) - Wydział Architektury, zajmujący
    się środowiskiem mieszkaniowym tzw. "bezpiecznymi habitami",
  • Producenci okien, drzwi, zamków, systemów alarmowych,
  • Deweloper/Spółdzielnia, Architekt, Ubezpieczyciel, Bank, Zarządca nieruchomości. 

Planuje się, że w konferencji weźmie udział około 250-300 osób, związanych ze środowiskiem naukowym, samorządowców, deweloperów, architektów, policjantów i osób zainteresowanych problematyką architektury i bezpieczeństwa.

Sympozjum organizowane jest przez przez Fundację "Bezpieczna Przestrzeń".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej