Konferencja PORT PC

2016-03-17 16:34
Port PC 2014
Autor: brak danych

Podczas drugiego dnia poznańskich targów INSTALACJE 2016 – 26 kwietnia, odbędzie się konferencja organizowana przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Spotkanie tym razem będzie przebiegało pod hasłem "Instalatorze bądź gotowy na zmiany!"

Konferencja jest kierowana przede wszystkim do instalatorów i projektantów systemów grzewczych, ale również do wszystkich osób zainteresowanych tematyką pomp ciepła i budynków energooszczędnych. Biorąc pod uwagę tematykę, która zostanie poruszona, będzie to niezwykle ważne i bardzo merytoryczne spotkanie branży grzewczej. Organizatorzy uważają, że uczestnicy szczególnie powinni być zadowoleni z przeglądu dostępnych w Polsce programów, z których mogą być dofinansowywane instalacje z pompami ciepła. Udział w konferencji będzie dla uczestników okazją do wymiany doświadczeń związanych m.in. z programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Prosument”. A co jeszcze w programie konferencji?

Istotna część spotkania będzie również poświęcona nowym warunkom technicznym WT 2017, których wejście w życie wprowadzi poważne zmiany w podejściu do rozwiązań ogrzewania i przygotowania c.w.u. w nowych budynkach. Zaostrzenie warunków technicznych od stycznia 2017 roku, w praktyce zachęci do stosowania pomp ciepła, a zarazem uniemożliwi stosowanie atmosferycznych kotłów gazowych czy kotłów węglowych w nowych budynkach jednorodzinnych. Konsekwencje tych zmian w pierwszej kolejności odczują architekci i projektanci oraz instalatorzy.

Kolejnym punktem konferencji będzie omówienie praktycznych aspektów „Wytycznych Projektowania, Wykonania i Odbioru Instalacji z Pompami Ciepła” dotyczące zapobieganiu szkodom w systemach grzewczych, w których nośnikiem ciepła jest woda. Każda zarejestrowana na Konferencję PORT PC osoba otrzyma komplet tych Wytycznych.
W styczniu tego roku wydano ostatnie akty prawne pozwalające na wejście w życie legislacji f-gazowej. W myśl nowych przepisów osoby pracujące z f-gazami lub substancjami kontrolowanymi powinny mieć certyfikaty f-gazowe. Uczestnicy konferencji usłyszą m.in. do kogo kierowany jest system szkoleń i certyfikacji f-gazowej oraz jaki zakres prac związanych z montażem pomp ciepła wymaga tej certyfikacji.

Podczas konferencji zostaną również szczegółowo omówione przepisy etykietowania energetycznego systemów i urządzeń grzewczych.
Konferencja PORT PC „Instalatorze bądź gotowy na zmiany!” odbędzie się 26 kwietnia 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon 15, sala 1G.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie www.portpc.pl >>
 

pompa ciepła Portpc
Autor: PORTPC
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej