Konferencja PLGBC "Spring into Green"

2012-02-28 11:29
PLGBC
Autor: PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) zaprasza na konferencję oraz szkolenie "Spring into Green". Tematem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się 13 marca w Warszawie, będzie zrównoważone projektowanie.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje w Warszawie konferencję "Spring into Green". Podczas wydarzenia będzie omawiane projektowanie zrównoważone w małej i dużej skali. W ramach spotkania odbędzie się szkolenie.

"Spring into Green" - konferencja i szkolenie

Spotkanie "Spring into Green" będzie składało się z dwóch części. Pierwsza to konferencja, podczas której zaprezentowane zostaną "zielone" projekty polskich biur architektonicznych. Przedstawią je m.in. Marek Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates i Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski. W tej części spotkania Agnes Vorbrodt z PLGBC poprowadzi warsztaty, omawiając strategie zrównoważonego projektowania w różnych skalach, od dużych założeń urbanistycznych, przez budynki, po wnętrza biurowe.

W drugiej części zaprezentowany zostanie LEED for Homes International, system certyfikacji domów jednorodzinnych. Szczegółowo omówione zostaną dwa przykłady nowo certyfikowanych budynków. System oceny LEED zostanie przedstawiony na przykładzie Alchemii, budynku biurowego klasy A zlokalizowanego w Gdańsku, wyróżnionego niedawno najwyższym poziomem pre-certyfikacji LEED - CS PLATINUM.
Certyfikacja BREEAM zostanie zaprezentowana na przykładzie łódzkiego biurowca Textorial Park, który został wybudowany na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera na Księżym Młynie.

Konferencja "Spring into Green"
Warszawa, KIG (Krajowa Izba Gospodarcza), ul. Trębacka 4
13 marca (wtorek) 2012, godz. 11.00.

"Spring into Green" - konferencja/szkolenie PLGBC - więcej

PLGBC logo
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej