Konferencja o inteligentnych miastach i zrównoważonym budownictwie

2016-03-10 14:24
Konferencja PLGBC
Autor: brak danych

Energooszczędne budynki już są, a w najbliższej przyszłości wymagania w stosunku do nich będą jeszcze bardziej rygorystyczne. Ale to za mało, by rozwiązać problem zmniejszania zużycia energii. W myśl tego, 21 kwietnia 2016 odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem - GREEN BUILDINGS = SMART CITIES, czyli zielone budownictwo = inteligentne miasta.

Perspektywa miast przyszłości z efektywną, energooszczędną i środowiskowo odpowiedzialną strefą zabudowy, będzie tematem dyskusji wśród architektów, konstruktorów, deweloperów oraz profesjonalistów związanych z branżą budowlaną. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa. Podczas konferencji odbędzie się również szkolenie z certyfikacji wielokryterialnej dla zielonych budynków. Zakres tematyczny to podstawowe zagadnienia dotyczące standardów międzynarodowych systemów LEED i BREEAM.

Podczas trzech bloków tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:
• Dlaczego zielone budownictwo?
• Jaka jest rola zrównoważonego budynku w kreowaniu Smart City?
• Jak green building może wpłynąć na oszczędności w budżetach miast?
• Jak inteligentne miasta, z zielonymi budynkami, wpływają na ekologię i oszczędności?
W trakcie Konferencji swoje wykłady wygłoszą m.in. Rafał Schurma - MArch, MSc., LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor principal of visio | architects and consultants and the president and founder of Polish Green Building Council (PLGBC), Witold Okoński – prezes stowarzyszenia DAFA, Dominika Czerwinska - manager, Membership and Europe Network of World Green Building Council (WGBC).

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2016 w budynku Alchemia w Gdańsku, który jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa.
Więcej informacji na stronie organizatora konferencji, czyli Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) >>

Konferencja PLGBC
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej