Konferencja o inteligentnych miastach i zrównoważonym budownictwie

2016-03-10 14:24
Konferencja PLGBC
Autor: brak danych

Energooszczędne budynki już są, a w najbliższej przyszłości wymagania w stosunku do nich będą jeszcze bardziej rygorystyczne. Ale to za mało, by rozwiązać problem zmniejszania zużycia energii. W myśl tego, 21 kwietnia 2016 odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem - GREEN BUILDINGS = SMART CITIES, czyli zielone budownictwo = inteligentne miasta.

Perspektywa miast przyszłości z efektywną, energooszczędną i środowiskowo odpowiedzialną strefą zabudowy, będzie tematem dyskusji wśród architektów, konstruktorów, deweloperów oraz profesjonalistów związanych z branżą budowlaną. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa. Podczas konferencji odbędzie się również szkolenie z certyfikacji wielokryterialnej dla zielonych budynków. Zakres tematyczny to podstawowe zagadnienia dotyczące standardów międzynarodowych systemów LEED i BREEAM.

Podczas trzech bloków tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:
• Dlaczego zielone budownictwo?
• Jaka jest rola zrównoważonego budynku w kreowaniu Smart City?
• Jak green building może wpłynąć na oszczędności w budżetach miast?
• Jak inteligentne miasta, z zielonymi budynkami, wpływają na ekologię i oszczędności?
W trakcie Konferencji swoje wykłady wygłoszą m.in. Rafał Schurma - MArch, MSc., LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor principal of visio | architects and consultants and the president and founder of Polish Green Building Council (PLGBC), Witold Okoński – prezes stowarzyszenia DAFA, Dominika Czerwinska - manager, Membership and Europe Network of World Green Building Council (WGBC).

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2016 w budynku Alchemia w Gdańsku, który jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa.
Więcej informacji na stronie organizatora konferencji, czyli Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) >>

Konferencja PLGBC
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej