Konferencja NOWE OBLICZE BIM

2016-09-30 8:00
BIM
Autor: WSC sp. z o.o.

Building Information Modeling, czyli modelowanie informacji o budynku – BIM. Wykorzystanie tej technologii w projektowaniu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności na etapie realizacji inwestycji i jej późniejszej eksploatacji. Konferencja NOWE OBLICZE BIM 29 listopada 2016 w Warszawie.

Dzięki BIM wielobranżowa dokumentacja może stać się zorganizowanym i spójnym strumieniem danych, koordynowanych na bieżąco w miarę postępu prac i w miarę potrzeb budowy. Według szacunków ekspertów brytyjskich, gdzie projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych, wdrożenie tej technologii może dwukrotne przyspieszyć realizację budów i nawet o 1/3 zmniejszyć koszty. O podobne rozwiązania i popularyzację BIM apeluje także Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Organizatorem konferencji NOWE OBLICZE BIM jest firma WSC Sp. z o.o. Jest ona kierowana do osób zainteresowanych nowymi technologiami w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką BIM, a wśród nich m.in. dr Ilka May – Arup, Antonio Ruivo Meireles – ndBIM Virtual Building, Ákos Rechtorisz – GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki – Graph'it Studio, Maciej Dejer M.A.D. Engineers, Miklós Szövényi-Lux GRAPHISOFT.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami i WIREP. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2016 w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016

Konferencja NOWE OBLICZE BIM
Autor: WSC sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej