Konferencja NOWE OBLICZE BIM

2016-09-30 8:00
BIM
Autor: WSC sp. z o.o.

Building Information Modeling, czyli modelowanie informacji o budynku – BIM. Wykorzystanie tej technologii w projektowaniu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności na etapie realizacji inwestycji i jej późniejszej eksploatacji. Konferencja NOWE OBLICZE BIM 29 listopada 2016 w Warszawie.

Dzięki BIM wielobranżowa dokumentacja może stać się zorganizowanym i spójnym strumieniem danych, koordynowanych na bieżąco w miarę postępu prac i w miarę potrzeb budowy. Według szacunków ekspertów brytyjskich, gdzie projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych, wdrożenie tej technologii może dwukrotne przyspieszyć realizację budów i nawet o 1/3 zmniejszyć koszty. O podobne rozwiązania i popularyzację BIM apeluje także Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Organizatorem konferencji NOWE OBLICZE BIM jest firma WSC Sp. z o.o. Jest ona kierowana do osób zainteresowanych nowymi technologiami w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką BIM, a wśród nich m.in. dr Ilka May – Arup, Antonio Ruivo Meireles – ndBIM Virtual Building, Ákos Rechtorisz – GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki – Graph'it Studio, Maciej Dejer M.A.D. Engineers, Miklós Szövényi-Lux GRAPHISOFT.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami i WIREP. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2016 w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016

Konferencja NOWE OBLICZE BIM
Autor: WSC sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej