Konferencja KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2016

2016-10-19 15:38
konstrukcje budowlane
Autor: brak danych

Najnowsze rozwiązania projektowe, technologiczne i materiałowe w budownictwie, przykłady udanych realizacji oraz błędów projektowych i wykonawczych - ta cenna wiedza będzie prezentowana podczas konferencji KONSTRUKCJE BUDOWLANE już 25 listopada w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Ogólnopolska konferencja dla inżynierów budownictwa odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku organizator, Instytut PWN, zaprasza do Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania będzie okazja, aby zwiedzić budynek CNK wraz z jego głównym architektem. Dr inż. Jan Kubec, uznawany za jednego z najciekawszych architektów młodego pokolenia, opowie z jakimi problemami się borykał i jakie rozwiązania zastosował, aby budynek powstał tak blisko brzegu Wisły. Przedstawi fakty i mity na temat projektowania budynku Centrum.

Program konferencji zawiera prezentacje o najnowszych rozwiązaniach projektowych, technologicznych i materiałowych w budownictwie. Sprawdzona w ubiegłych latach formuła konferencji pozwoli zdobyć praktyczną wiedzę do wykorzystania w codziennej pracy projektanta i inżyniera. Przykłady udanych realizacji oraz błędów projektowych i wykonawczych, o które prosili uczestnicy poprzednich edycji, mogą okazać się szczególnie cenną inspiracją zawodową.

W programie m. in.:

 • Ugięcia w konstrukcjach żelbetowych – analiza przypadków, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski
 • Obliczanie minimalnego stopnia zbrojenia w stropach płytowo słupowych, w stropach żebrowych i w fundamentach, prof. dr hab. inż. Michał Knauff
 • Możliwości modernizacji budynków z wielkiej płyty, dr inż. Jarosław Szulc
 • Projektowanie geotechniczne według Eurokodu 7, dr inż. Tomasz Godlewski
 • Nowoczesne narzędzie projektowe BIM, arch. Mateusz Turecki
 • Zmiany w prawie budowlanym - praktyczne aspekty,  mgr inż. Wiesław Bocheńczyk

Konferencja odbędzie się 25 listopada 2016.

  konferencja konstrukcje budowlane
  Autor: Grupa PWN
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej