Konferencja „Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy” - 11 kwietnia Dąbrowa Górnicza

2013-03-19 16:36
Dąbrowa Górnicza
Autor: Miasto Dąbrowa Górnicza

Są regiony w Polsce, które poprzez określone działania, stają się niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. A jak wiadomo, to od nich zależy rozwój. Takim miejsce jest Zagłębie Dąbrowskie, prężnie rozwijająca się część śląskiej aglomeracji. Konferencja "Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy" ma pokazać, co jeszcze mają do zaoferowania inwestorom miasta: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i Zawiercie.

A chodzi tu przede wszystkim o otwartość na innowacje i przychylnością władz lokalnych na nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Jakie pomysły na innowacyjną gospodarkę mają gminy gmin i przedsiębiorstwa? Jak kryzys wpływa na decyzje inwestycje? Jak efektywnie korzystać z funduszy pomocowych? - na te pytania będą podczas konferencji odpowiadać gospodarze i zaproszeni przez nich goście. A wśród nich m.in.: Zbigniew Podraza, prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza; Kazimierz Górski, prezydent Miasta Sosnowiec; Ryszard Mach, prezydent Miasta Zawiercie; Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Organizatorzy konferencji, nie muszą przekonywać, że w ich regionie robi się dobre biznesy, bo mówią za nich fakty. Chodzi tu m.in. o ostatnią listę Diamentów Forbesa, opracowaną przez analityków z Bisnode Polska. W tym rankingu, biorącym pod uwagę m. in. ich rentowność, wynik finansowy oraz wartość kapitałów własnych, dąbrowskie firmy uplasowały się wysoko, szczególnie w grupie przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł.
Konferencja pomyślana jest też jako platforma wymiany informacji – inwestorzy będą mogli podzielić się swoim spojrzeniem na mocne i słabsze strony regionu, specyfikę współpracy między firmami i możliwości ich wsparcia przez samorząd i strefy. Spotkanie będzie ponadto okazją do zapoznania się z możliwościami finansowania inwestycji, jakie przyniesie nowy unijny budżet na lata 2014-20, dlatego na konferencji nie zabraknie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W drugiej części spotkania “Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy”,  którego gospodarzem jest Miasto Dąbrowa Górnicza, i które odbędzie się w Restauracji Pogoria Residence w Dąbrowie Górniczej (Al. J.Piłsudskiego 13), odbędzie się VIP Gala.
Więcej informacji: Aneta Kłodaś, Bluevine Consulting, tel. 509 332 606

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej