Konferencja „Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy” - 11 kwietnia Dąbrowa Górnicza

2013-03-19 16:36
Dąbrowa Górnicza
Autor: Miasto Dąbrowa Górnicza

Są regiony w Polsce, które poprzez określone działania, stają się niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. A jak wiadomo, to od nich zależy rozwój. Takim miejsce jest Zagłębie Dąbrowskie, prężnie rozwijająca się część śląskiej aglomeracji. Konferencja "Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy" ma pokazać, co jeszcze mają do zaoferowania inwestorom miasta: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i Zawiercie.

A chodzi tu przede wszystkim o otwartość na innowacje i przychylnością władz lokalnych na nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Jakie pomysły na innowacyjną gospodarkę mają gminy gmin i przedsiębiorstwa? Jak kryzys wpływa na decyzje inwestycje? Jak efektywnie korzystać z funduszy pomocowych? - na te pytania będą podczas konferencji odpowiadać gospodarze i zaproszeni przez nich goście. A wśród nich m.in.: Zbigniew Podraza, prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza; Kazimierz Górski, prezydent Miasta Sosnowiec; Ryszard Mach, prezydent Miasta Zawiercie; Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Organizatorzy konferencji, nie muszą przekonywać, że w ich regionie robi się dobre biznesy, bo mówią za nich fakty. Chodzi tu m.in. o ostatnią listę Diamentów Forbesa, opracowaną przez analityków z Bisnode Polska. W tym rankingu, biorącym pod uwagę m. in. ich rentowność, wynik finansowy oraz wartość kapitałów własnych, dąbrowskie firmy uplasowały się wysoko, szczególnie w grupie przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł.
Konferencja pomyślana jest też jako platforma wymiany informacji – inwestorzy będą mogli podzielić się swoim spojrzeniem na mocne i słabsze strony regionu, specyfikę współpracy między firmami i możliwości ich wsparcia przez samorząd i strefy. Spotkanie będzie ponadto okazją do zapoznania się z możliwościami finansowania inwestycji, jakie przyniesie nowy unijny budżet na lata 2014-20, dlatego na konferencji nie zabraknie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W drugiej części spotkania “Inwestycje i innowacyjność w Zagłębiu Dąbrowskim - wyzwania, problemy, prognozy”,  którego gospodarzem jest Miasto Dąbrowa Górnicza, i które odbędzie się w Restauracji Pogoria Residence w Dąbrowie Górniczej (Al. J.Piłsudskiego 13), odbędzie się VIP Gala.
Więcej informacji: Aneta Kłodaś, Bluevine Consulting, tel. 509 332 606

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej