Konferencja i wystawa Future4Build dla zrównoważonego rozwoju

2013-08-23 13:32
Future4Build
Autor: Sapphire Ventures

Zrównoważony rozwój nie jest już dzisiaj abstrakcyjnym pojęciem, gdyż na każdym kroku spotykamy praktyczne wdrażanie tej idei. Konferencje cyklu Future4Build to kompleksowa platforma biznesowa i miejsce spotkań osób zainteresowanych właśnie ideą zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. Trzecie spotkanie tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się w Warszawie 6 i 7 listopada 2013.

Konferencje Future4Build odbywają się w formule innowacyjnej platformy biznesowej, która umożliwia wymianę doświadczeń i informacji na temat zrównoważonego rozwoju, z naciskiem na uwarunkowania ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Lepsze budynki to inwestycja w lepszą przyszłość, ale infrastruktura to zaledwie jeden z aspektów konferencji. Motywem przewodnim Future4Build 2013 będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020. Podczas dwóch dni konferencji w jednym miejscu spotkają się inwestorzy, deweloperzy, architekci, projektanci, najemcy oraz producenci ekologicznych rozwiązań dla sektora budowlanego.
- Przygotowując program i formułę Future4Build 2013 skoncentrowaliśmy się na czterech aspektach: środowisku, ekonomii, społeczeństwie i dziedzictwie. Naszym celem jest kompleksowe zaprezentowanie idei zrównoważonego rozwoju w szeroko rozumianym kontekście gospodarczym – zaprasza na konferencję Svetlana Robinson, Event Director Future4Build. 

W ciągu 2 dni konferencji (6 i 7 listopada 2013) odbędzie się kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji, debat i specjalistycznych warsztatów z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów. Swój udział w Future4Build zapowiedzieli m.in. architekt i planista Guy Perry oraz architekt Marek Krawczyński odpowiedzialny za rozbudowę Opery w Sydney.
Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in.:

  • W jaki sposób budować zrównoważone miasta?
  • Jak planować zdrowe środowisko miejskie?
  • Dlaczego najemcy poszukują zielonych biurowców?
  • Czego jeszcze nie wiemy o pasywnym budownictwie?
  • Czy ekologia się opłaca?

Future4Build należy do imprez typu CONFEX, jest więc połączeniem konferencji i wystawy. Podczas tegorocznego spotkania zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze ekologiczne technologie oraz innowacyjne rozwiązania dla sektora inwestycji infrastrukturalnych. Wystawa jest otwarta dla wszystkich chętnych, także osób poszukujących informacji o budowie domu czy zainteresowanych ekologicznymi zagadnieniami. W ramach targów po raz kolejny wręczona zostanie także nagroda Innovative Product Award.

Więcej informacji >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej