Konferencja: Gliwice. Logistyka. Przyszłość...

2012-03-18 11:23
perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku
Autor: Bluevine Consulting

22 marca 2012 r. w Gliwicach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prospects in Poland". Celem konferencji pt. "Gliwice. Logistyka. Przyszłość. Perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku" jest przedstawienie perspektyw rozwoju sektora magazynowo-logistycznego w Gliwicach i na Śląsku, a także scharakteryzowanie preferencji najemców obiektów logistycznych oraz prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu kompleksów magazynowo-logistycznych.

Konferencja Prospects in Poland: Gliwice. Logistyka. Przyszłość. Perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku

Gliwice to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków magazynowo logistycznych w kraju. W ubiegłym roku powstał tutaj pierwszy na Górnym Śląsku klaster logistyczny. Co to oznacza dla działających tutaj firm? Jak przekłada się to na ich rozwój i współpracę? Jakie ma znaczenie dla regionu? Odpowiedzi na powyższe pytania będzie można uzyskać podczas konferencji.

PROGRAM KONFERENCJI >>

W spotkaniu weźmie udział m.in. Adam Neuman, zastępca prezydenta Gliwic, przedstawiciele instytucji reprezentujących branżę logistyczną, deweloperzy, doradcy rynku nieruchomości, eksperci i inwestorzy.

Podczas konferencji odbędzie się dyskusja panelowa na temat możliwości współpracy przedsiębiorstw w ramach nowo powstałego gliwickiego klastra logistycznego.

Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji jest Prezydent Miasta Gliwice. Organizatorem spotkania jest firma Bluevine Consulting zajmująca się od kilku lat organizacją cyklu seminariów inwestycyjnych Prospects in Poland w największych miastach Polski i najciekawszych rejonach dla inwestycji.

– Położenie Gliwic na skrzyżowaniu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, autostrad A1 i A4 powoduje, że chętnie lokują się tu m.in. firmy logistyczne, którym istniejąca sieć powiązań komunikacyjnych zapewnia dogodne połączenia nie tylko z resztą Polski, ale również z Niemcami, Czechami i Słowacją. Ponadto działa tutaj również specjalna strefa ekonomiczna. Wartość ulokowanych w niej inwestycji to około 6 miliardów zł. Inwestorom sprzyja również polityka lokalnych władz, która sprawia, że Gliwice są miastem przyjaznym dla biznesu – podkreśla Aneta Kłodaś z firmy Bluevine Consulting.

Więcej informacji na temat konferencji:
Agnieszka Zielińska
tel. 502 213 499

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej