Konferencja: Gliwice. Logistyka. Przyszłość...

2012-03-18 11:23
perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku
Autor: Bluevine Consulting

22 marca 2012 r. w Gliwicach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prospects in Poland". Celem konferencji pt. "Gliwice. Logistyka. Przyszłość. Perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku" jest przedstawienie perspektyw rozwoju sektora magazynowo-logistycznego w Gliwicach i na Śląsku, a także scharakteryzowanie preferencji najemców obiektów logistycznych oraz prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu kompleksów magazynowo-logistycznych.

Konferencja Prospects in Poland: Gliwice. Logistyka. Przyszłość. Perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku

Gliwice to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków magazynowo logistycznych w kraju. W ubiegłym roku powstał tutaj pierwszy na Górnym Śląsku klaster logistyczny. Co to oznacza dla działających tutaj firm? Jak przekłada się to na ich rozwój i współpracę? Jakie ma znaczenie dla regionu? Odpowiedzi na powyższe pytania będzie można uzyskać podczas konferencji.

PROGRAM KONFERENCJI >>

W spotkaniu weźmie udział m.in. Adam Neuman, zastępca prezydenta Gliwic, przedstawiciele instytucji reprezentujących branżę logistyczną, deweloperzy, doradcy rynku nieruchomości, eksperci i inwestorzy.

Podczas konferencji odbędzie się dyskusja panelowa na temat możliwości współpracy przedsiębiorstw w ramach nowo powstałego gliwickiego klastra logistycznego.

Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji jest Prezydent Miasta Gliwice. Organizatorem spotkania jest firma Bluevine Consulting zajmująca się od kilku lat organizacją cyklu seminariów inwestycyjnych Prospects in Poland w największych miastach Polski i najciekawszych rejonach dla inwestycji.

– Położenie Gliwic na skrzyżowaniu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, autostrad A1 i A4 powoduje, że chętnie lokują się tu m.in. firmy logistyczne, którym istniejąca sieć powiązań komunikacyjnych zapewnia dogodne połączenia nie tylko z resztą Polski, ale również z Niemcami, Czechami i Słowacją. Ponadto działa tutaj również specjalna strefa ekonomiczna. Wartość ulokowanych w niej inwestycji to około 6 miliardów zł. Inwestorom sprzyja również polityka lokalnych władz, która sprawia, że Gliwice są miastem przyjaznym dla biznesu – podkreśla Aneta Kłodaś z firmy Bluevine Consulting.

Więcej informacji na temat konferencji:
Agnieszka Zielińska
tel. 502 213 499

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej