Konferencja Energetyczna EuroPOWER – 31. edycja już za nami

2020-07-07 10:17 MMC Polska
Konferencja EuroPOWER – 31. edycja wydarzenia
Autor: MMC Polska

31. Konferencja Energetyczna EuroPOWER odbyła się 29–30 czerwca w formie on-line. Podczas dwóch dni w wydarzeniu uczestniczyło ponad 350 osób, które miały okazję wysłuchać merytorycznych prezentacji oraz debat z udziałem przedstawicieli sektora energetycznego.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER – otwarcie

Konferencję Energetyczną EuroPOWER otworzyli w tej edycji wspólnie dr Leszek Juchniewicz (przewodniczący Rady Programowej EuroPOWER) oraz Maciej Bando (wiceprzewodniczący Rady Programowej OZE Power). Następnie uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania gościa honorowego Ireneusza Zyski (sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE).

Podczas debaty inauguracyjnej Konferencji Energetycznej EuroPOWER eksperci rozmawiali o strategii Unii Europejskiej dotyczącej ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym w ramach europejskiego zielonego ładu. W dyskusji została również omówiona wizja dobrze prosperującej, nowoczesnej, konkurencyjnej i neutralnej dla klimatu polskiej gospodarki.

Prelegenci poruszyli również kwestie związane z osiągnięciem europejskiego celu, jakim jest budowa w pełni zintegrowanego rynku energii, a także dotyczące aktualnych wyzwań, przed którymi stanęła polska gospodarka i energetyka w okresie pandemii. Nie zabrakło również dyskusji o kosztach transformacji energetycznej w Polsce w odniesieniu do potrzeb społecznych i gospodarczych.

31. Konferencja Energetyczna EuroPOWER
Autor: MMC Polska 31. Konferencja Energetyczna EuroPOWER odbyła się w pełni w formie on-line

Konferencja Energetyczna EuroPOWER – drugi dzień debaty

Podczas drugiego dnia Konferencji Energetycznej EuroPOWER eksperci skupili się na temacie priorytetowym polskiego rządu – rozwoju sektora OZE, a dokładnie na farmach wiatrowych na lądzie, projektach offshore w polskich obszarach morskich oraz wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych. O rozwoju lądowej i morskiej energetyki wiatrowej na świecie opowiedzieli Giles Dickson (prezes zarządu w Wind Europe) oraz Karl John (specjalista ds. przemysłu – morska energetyka wiatrowa w Departamencie Handlu Międzynarodowego w Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii).

31. Konferencja Energetyczna EuroPOWER
Autor: MMC Polska Gość honorowy Ireneusz Zyski na Konferencji Energetycznej EuroPOWER

Konferencja Energetyczna EuroPOWER to liczni prelegenci

W roli prelegentów podczas 31. Konferencji Energetycznej EuroPOWER wystąpili m.in.:

  • Zbigniew Gryglas, podsekretarz stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych,
  • Artur Zawartko, wiceprezes zarządu, GAZ-SYSTEM S.A.,
  • Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu ds. rozwoju, PGNiG,
  • Henryk Biały, prezes zarządu, CORAB,
  • Ireneusz Krupa, członek zarządu p.o. prezesa zarządu, Polska Spółka Gazownictwa,
  • Krzysztof Kidawa, prezes zarządu, Baltic Power.

32. Konferencja Energetyczna EuroPOWER oraz OZE POWER odbędzie się już 16–17 listopada 2020 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER – relacja wideo z 30. edycji

Wszelkie informacje na temat 31. Konferencji Energetycznej EuroPOWER można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia: www.konferencjaeuropower.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Wydarzenie jest realizowane w ramach działalności MMC Polska, firmy organizującej kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe przeznaczone dla specjalistów, kadry menadżerskiej oraz zarządów firm.

Patronem medialnym konferencji jest m.in. Sektor Elektroenergetyczny

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej