Konferencja Akustyka budynku. Głośny problem. FOTORELACJA

2016-05-16 23:39
konferencja budowlana akustyka budynku anna kaminska
Autor: Adam Nurkiewicz Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym ZPR Media

W Pałacu Prymasowskim w Warszawie 12 maja 2016 odbyła się konferencja branżowa poświęcona projektowaniu budynków pod kątem spełniania wymagań akustycznych i ochrony przed hałasem. Zagadnienia dotyczyły budynków mieszkalnych, biurowych, szkolnych oraz obiektów o podwyższonych wymaganiach akustycznych, jak np. sale koncertowe.

Ideą konferencji technicznych organizowanych przez MURATORA jest rozwój kwalifikacji zawodowych, uzupełnianie wiedzy akademickiej oraz możliwość wymiany doświadczeń przez inżynierów branży budowlanej. Konferencja "Akustyka Budynku. Głośny Problem" była poświęcona projektowaniu budynków pod kątem spełniania wymagań akustycznych i ochrony przed hałasem. Uczestniczyło w niej ponad 200 osób, w tym w większości projektanci – architekci i inżynierowie budowlani.

Prelegentami byli czołowi polscy naukowcy związani z tą tematyką oraz praktycy mający na koncie realizacje wielu obiektów. Największe zainteresowanie wzbudziło wystąpienie na temat budowy sali koncertowej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), uznawanej za jedną z najlepszych pod względem akustycznym sal w Europie.

Wydarzenie zorganizowały wspólnie tytuły i serwisy internetowe MURATORA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej