Kolektory słoneczne w mieszkalnictwie. V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

2012-03-08 13:52
Kolektory płaskie Watt 4000S
Autor: Watt Instalacja solarna w Wojewódzkim Centrum Pediatrii Kubalonka, Istebna - kolektory płaskie WATT 4000S

Instytut Energetyki Odnawialnej już po raz piąty organizuje Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. W wydarzeniu "Mieszkalnictwo czeka na Słońce!", które odbędzie się 18 kwietnia w Krakowie wezmą udział producenci, dystrybutorzy oraz instalatorzy kolektorów słonecznych i systemów solarnych. Tematem przewodnim forum będą kolektory słoneczne w mieszkalnictwie oraz ustawa dotycząca OZE (odnawialne źródła energii).

W kwietniu w Krakowie odbędzie się V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - "Mieszkalnictwo czeka na Słońce!", organizowane przez Instytut Energii Odnawialnej. Celem wydarzenia jest promocja energii pozyskiwanej z OZE (odnawialne źródła energii) oraz dyskusja na temat regulacji prawnych, wynikających z dyrektywy unijnej 2009/28/WE.

Przeczytaj również: Odnawialne źródła energii. II Forum Małej Energetyki Wiatrowej 2012

Organizator Instytut Energii Odnawialnej zaprasza do udziału, m.in. instalatorów, producentów i dystrybutorów urządzeń (kolektory słoneczne, systemy solarne). Uczestnicy forum będą mieli okazję, jak co roku, wziąć udział w wystawie istalacji słonecznych i paneli dyskusyjnych. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. By wziąć udział w forum, konieczna jest wcześniejsza Rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia (piątek) 2012 roku.

Odnawialne źródła energii tematem przewodnim Forum

Dyrektywa unijna 2009/28/WE propagująca stosowanie energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mówi jak istotne jest propagowanie OZE, przede wszystkim w kontekście rozproszonej energetyki słonecznej.

Kolektory słoneczne w Polsce

W Polsce kolektory słoneczne, są coraz bardziej popularne. Jak dotąd w kraju zainstalowano 655 tys. m2 solarów , a tylko w ubiegłym roku sprzedano ich ponad 146 tys. m2. Zadowalający jest fakt, że aż 70 proc. kolektorów trafia do właścicieli domów, jako elementy instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. W 2011 roku, na praktyczne wykorzystanie energii słonecznej zdecydowało się 15 tys. gospodarstw.

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej
Kraków, Hotel Park Inn, ul. Monte Cassino 2,
18 kwietnia 2012 (środa), godz. 9.30.

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - program >>

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej
Autor: Instytut Energetyki Odnawialnej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej