Kolektory słoneczne w mieszkalnictwie. V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

2012-03-08 13:52
Kolektory płaskie Watt 4000S
Autor: Watt Instalacja solarna w Wojewódzkim Centrum Pediatrii Kubalonka, Istebna - kolektory płaskie WATT 4000S

Instytut Energetyki Odnawialnej już po raz piąty organizuje Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. W wydarzeniu "Mieszkalnictwo czeka na Słońce!", które odbędzie się 18 kwietnia w Krakowie wezmą udział producenci, dystrybutorzy oraz instalatorzy kolektorów słonecznych i systemów solarnych. Tematem przewodnim forum będą kolektory słoneczne w mieszkalnictwie oraz ustawa dotycząca OZE (odnawialne źródła energii).

W kwietniu w Krakowie odbędzie się V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - "Mieszkalnictwo czeka na Słońce!", organizowane przez Instytut Energii Odnawialnej. Celem wydarzenia jest promocja energii pozyskiwanej z OZE (odnawialne źródła energii) oraz dyskusja na temat regulacji prawnych, wynikających z dyrektywy unijnej 2009/28/WE.

Przeczytaj również: Odnawialne źródła energii. II Forum Małej Energetyki Wiatrowej 2012

Organizator Instytut Energii Odnawialnej zaprasza do udziału, m.in. instalatorów, producentów i dystrybutorów urządzeń (kolektory słoneczne, systemy solarne). Uczestnicy forum będą mieli okazję, jak co roku, wziąć udział w wystawie istalacji słonecznych i paneli dyskusyjnych. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. By wziąć udział w forum, konieczna jest wcześniejsza Rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia (piątek) 2012 roku.

Odnawialne źródła energii tematem przewodnim Forum

Dyrektywa unijna 2009/28/WE propagująca stosowanie energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mówi jak istotne jest propagowanie OZE, przede wszystkim w kontekście rozproszonej energetyki słonecznej.

Kolektory słoneczne w Polsce

W Polsce kolektory słoneczne, są coraz bardziej popularne. Jak dotąd w kraju zainstalowano 655 tys. m2 solarów , a tylko w ubiegłym roku sprzedano ich ponad 146 tys. m2. Zadowalający jest fakt, że aż 70 proc. kolektorów trafia do właścicieli domów, jako elementy instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. W 2011 roku, na praktyczne wykorzystanie energii słonecznej zdecydowało się 15 tys. gospodarstw.

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej
Kraków, Hotel Park Inn, ul. Monte Cassino 2,
18 kwietnia 2012 (środa), godz. 9.30.

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - program >>

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej
Autor: Instytut Energetyki Odnawialnej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej