Kielce w centrum uwagi branży outsourcingu

2013-02-14 12:58
Kielce
Autor: www.kielce.uw.gov.pl

Jak ważnym elementem dla lokalnych gospodarek jest obecnie BPO pokazuje fakt, iż zatrudnienie w centrach tego typu w Polsce wynosi ok. 100 tys. osób i według szacunków ma wzrosnąć o kolejne 20 tys. do końca tego roku. Konferencja “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej" odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2013 r.

BPO (Business Process Outsourcing, outsourcing usług biznesowych), czyli wydzielanie i przenoszenie nieproduktywnych usług biznesowych poza firmę, charakteryzuje się dynamicznym rozwojem od momentu kiedy techniki komunikacji umożliwiły szybki przesył danych. O dynamice może świadczyć fakt że w roku 2010 w branży outsourcingu pracowało 10 tys. osób, obecnie ta liczba wynosi już 100 tys. i oczekiwany jest dalszy wzrost.

Dlatego Kielce podobnie jak miasta regionu Polski Wschodniej walczą o inwestrów z tej branży. Jaka jest szansa na przyciągnięcie firm z branży outsourcingu do Kielc? Czego oczekują inwestorzy od władz miejskich? Jakimi specjalizacjami mogą się pochwalić poszczególne lokalizacje i jak są postrzegane na zewnątrz? Jakie zyski dla społeczności przynosi rozwój centrów BPO? Na te i wiele innych pytań ma odpowiedzieć dwudniowe spotkanie branży w Kielcach, które staną się wówczas polskim centrum outsourcingu.

Gospodarzem konferencji “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej” będą Urząd Miasta Kielce wraz z Prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim i firma doradcza Deloit. Gościem specjalnym spotkania będzie Paweł Panczyj, dyrektor operacyjny Association of Business Service Leaders (ABSL, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych), organizacji zrzeszającej największych inwestorów tej branży w Polsce, m.in. IBM, HP, MAN, P&G, Infosys, Shell czy Capgemini.

Paweł Panczyj zwraca uwagę na rosnące zainteresowanie inwestorów z branży outsourcingu makroregionem Polski Wschodniej, który konkuruje z innymi lokalizacjami między innymi kosztami pracy.

Zainteresowanie to widać na faktach - ok. 20 centrów BPO jest zlokalizowanych na terenie województw: świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego, w tym inwestycje Medicover, Infover, Invex, Transition Technology czy Citibank.

Konferencja “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej” odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2013 r. Więcej informacji udziela: Aneta Kłodaś, Bluevine Consulting, 509 332 606

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej