Kielce w centrum uwagi branży outsourcingu

2013-02-14 12:58
Kielce
Autor: www.kielce.uw.gov.pl

Jak ważnym elementem dla lokalnych gospodarek jest obecnie BPO pokazuje fakt, iż zatrudnienie w centrach tego typu w Polsce wynosi ok. 100 tys. osób i według szacunków ma wzrosnąć o kolejne 20 tys. do końca tego roku. Konferencja “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej" odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2013 r.

BPO (Business Process Outsourcing, outsourcing usług biznesowych), czyli wydzielanie i przenoszenie nieproduktywnych usług biznesowych poza firmę, charakteryzuje się dynamicznym rozwojem od momentu kiedy techniki komunikacji umożliwiły szybki przesył danych. O dynamice może świadczyć fakt że w roku 2010 w branży outsourcingu pracowało 10 tys. osób, obecnie ta liczba wynosi już 100 tys. i oczekiwany jest dalszy wzrost.

Dlatego Kielce podobnie jak miasta regionu Polski Wschodniej walczą o inwestrów z tej branży. Jaka jest szansa na przyciągnięcie firm z branży outsourcingu do Kielc? Czego oczekują inwestorzy od władz miejskich? Jakimi specjalizacjami mogą się pochwalić poszczególne lokalizacje i jak są postrzegane na zewnątrz? Jakie zyski dla społeczności przynosi rozwój centrów BPO? Na te i wiele innych pytań ma odpowiedzieć dwudniowe spotkanie branży w Kielcach, które staną się wówczas polskim centrum outsourcingu.

Gospodarzem konferencji “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej” będą Urząd Miasta Kielce wraz z Prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim i firma doradcza Deloit. Gościem specjalnym spotkania będzie Paweł Panczyj, dyrektor operacyjny Association of Business Service Leaders (ABSL, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych), organizacji zrzeszającej największych inwestorów tej branży w Polsce, m.in. IBM, HP, MAN, P&G, Infosys, Shell czy Capgemini.

Paweł Panczyj zwraca uwagę na rosnące zainteresowanie inwestorów z branży outsourcingu makroregionem Polski Wschodniej, który konkuruje z innymi lokalizacjami między innymi kosztami pracy.

Zainteresowanie to widać na faktach - ok. 20 centrów BPO jest zlokalizowanych na terenie województw: świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego, w tym inwestycje Medicover, Infover, Invex, Transition Technology czy Citibank.

Konferencja “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej” odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2013 r. Więcej informacji udziela: Aneta Kłodaś, Bluevine Consulting, 509 332 606

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej