Jak wygląda rynek pelletu w 2022? O pozyskaniu i produkcji pelletu na Kongresie Pelletu w Warszawie

2022-11-08 15:59
Kongres Pelletu
Autor: powermettings.eu Kongres Pelletu odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2022 w Warszawie

W obecnym czasie pellet drzewny czy pellet agro staje się istotnym źródłem ciepła i energii. Ale jest cały szereg problemów związanych z dostępnością i produkcją pelletu. Na pytania: skąd polskie gospodarstwa domowe oraz ciepłownie mogą pozyskać pellet, po jakie urządzenia najlepiej sięgać, jak duże zakłady produkcyjne budować postarają się odpowiedzieć eksperci rynku pelletu podczas Kongresu Pelletu.

Rynek pelletu 2022

Dotychczas spora ilość pelletu i surowców do jego produkcji była sprowadzana z Białorusi i Ukrainy, trochę z Rosji oraz z krajów bałtyckich. Z drugiej strony, znaczna część pelletu drzewnego produkowanego w kraju była eksportowana do Skandynawii, na rynki Niemiec, Włoch, krajów Beneluxu. Z chwilą napaści Rosji na Ukrainę, światowy rynek pelletu znacząco się zmienił.

Obecnie pellet drzewny czy pellet agro staje się istotnym źródłem ciepła i energii. Nawet małe stolarnie starają się przetwarzać poprodukcyjny surowiec na pellet sprzedawany lokalnie lub do wykorzystania na własne potrzeby. Z drugiej strony powstały duże fabryki pelletu, wytwarzanego z własnego surowca, albo kupowanego na zewnątrz.

Najważniejsze pytania, które zadaje sobie rynek to skąd polskie gospodarstwa domowe oraz ciepłownie mogą pozyskać pellet czy ak duże zakłady produkcyjne budować?

Kongres Pelletu w grudniu 2022 w Warszawie

O pozyskaniu surowca, technologii produkcji i spalania, dystrybucji i certyfikacji pelletu będą rozmawiać eksperci podczas Kongresu Pelletu. Kongres odbędzie się 15-16 grudnia, w Warszawie . Organizatorem wydarzenia jest powermettings.eu, od wielu lat aktywnie wspierający krajowy rynek OZE, a w szczególności rynek biomasy.

Tematyka kongresu adresowana jest do specjalistów rynku pelletowego, ale też przedstawicieli firm drzewnych i dostawców słomy, wytwórców kotłów na pellet i firm, które pośredniczą w dostawach pelletu. Będzie także panel o cenach, logistyce i magazynowaniu pelletu, warsztaty o certyfikacji pelletu oraz śladzie węglowym towarzyszącym produkcji pelletu.

Wymiana doświadczeń i pozyskanie informacji, to ważna część biznesu, więc warto zgłosić uczestnictwo w Kongresie Pelletu, żeby posiąść wiedzę o nowej paliwowej rzeczywistości a także, aby mieć wpływ na jej kreowanie – mówi Renata Kałużna, dyrektor zarządzająca powermeetings.eu - Dołożyliśmy starań, aby część merytoryczna była na jak najwyższym poziomie – do wystąpienia zaprosiliśmy wielu znakomitych ekspertów, przedstawicieli biznesu, urzędów, władz państwowych, lasów państwowych i prywatnych jak również instytutów.

W wydarzeniu udział wezmą przedsiębiorstwa z całego rynku pelletu, od dostawców surowca i technologii przez producentów pelletu, firmy handlujące, transportujące, certyfikujące, po producentów kotłów oraz odbiorców gotowego produktu. Będzie to zatem znakomite miejsce do wymiany doświadczeń, podpytania kolegów jakie mają wyzwania i jakie sukcesy, jak również networkingu a przede wszystkim rozmów biznesowych.

Program Kongresu Pelletu

W programie Kongresu pojawią się najważniejsze kwestie nurtujące obecnie branżę, w tym między innymi:

  • Perspektywy zwiększania udziału pelletu w polskim miksie energetycznym i ciepłowniczym
  • Dostępność surowca w różnej postaci i jego pozyskanie
  • Technologia produkcji pelletu
  • Case study: optymalizacja kosztów produkcji pelletu
  • Case study: wykorzystanie produktu ubocznego w obiegu zamkniętym
  • Certyfikacja pelletu dla gospodarstw domowych vs dla przemysłu
  • Audyt energetyczny instalacji produkującej pellet
  • Możliwości dofinansowania inwestycji / pozyskania finansowania

Jak wziąć udział w Kongresie Pelletu?

W Kongresie można uczestniczyć stacjonarnie lub online. Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy wypełnić formularz rejestracyjny na stornie https://powermeetings.eu/kongres-pelletu/.

Można też skontaktować się z organizatorem telefonicznie: Jola Szczepaniak, tel. +48 22 740 67 80, Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu

Muratorplus.pl objął Kongres patronatem. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w Kongresie - 15-16 grudnia 2022. Warszawa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej