IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy na BUDMIE 2018

2018-01-15 16:02
Mistrzostwa Młodych Dekarzy  BUDMA 2018
Autor: PSD

Współczesne budownictwo bardzo mocno się specjalizuje, na każdym etapie inwestycji. Co prawda budowa domów metodą gospodarczą jest jeszcze dosyć popularna, ale samemu nie da się wykonać wszystkiego na poziomie gwarantującym oczekiwaną jakość już na etapie użytkowania. Budowa dachu też wymaga dzisiaj niezwykłej wiedzy i fachowości, a w zawodzie dekarza można dojść do międzynarodowego mistrzostwa.

Dachy strome, dachy metalowe, dachy płaskie oraz fasady – w takich konkurencjach będą rywalizować młodzi dekarze, czyli w wieku do 26 lat. Spośród startujących drużyn wyłoniona zostanie (finały na BUDMIE w czwartek 1 lutego) reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się jesienią 2018 na Łotwie.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które na tegoroczną BUDMĘ przygotowało jeszcze dodatkowe atrakcje, szczególnie dla dekarzy. W drugim dniu targów (środa, 31 stycznia) zaplanowano otwarte zawody dla każdego, kto zechce powalczyć o atrakcyjne nagrody. Dla najlepszych dekarzy czekają zestawy elektronarzędzi oraz wysokiej jakości ubrania dekarskie.

Budowa dachu dekarze
Autor: Jarosław Kąkol

Na targach BUDMA 2018 aż dwa pawilony (6 oraz 6A) zostaną przeznaczone na ekspozycję najnowszej oferty i premier rynkowych pokryć dachowych, akcesoriów oraz elewacji stalowych, tworząc wyjątkową platformę inspiracji, wiedzy i biznesu. Jak wynika z przeprowadzonych badań*, aż 88,5% sprzedaży pokryć dachowych odbywa się poprzez składy i hurtownie budowlane oraz specjalistyczne punkty handlowe. A zatem relacje producent – dystrybutor, ze względu na możliwość podzielenia się i zdobycia wiedzy są bezcenne. Od tego zależy satysfakcjonująca produkcja, dobra sprzedaż, fachowe wykonanie i finalnie zadowolony klient. Podobno aż 95% inwestorów podejmuje decyzje zakupowe* pod wpływem rekomendacji wykonawcy, a zatem powinien on być pewien swojego zdania i wykazać się profesjonalizmem wykonania. I tu naprzeciw wychodzi BUDMA, której organizatorzy szczególnie zapraszają na największy Salon Dachów w Polsce dekarzy, blacharzy oraz cieśli, by mogli zaprezentować swoje innowacyjne produkty i rozwiązania, przedstawić ich najważniejsze zalety i przewagę technologiczną, jak również pokazać najefektywniejsze sposoby montażu jak największej grupie fachowców.


* badania ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej