"Inwestycje w odnawialne źródła energii" - studia podyplomowe we Wrocławiu i Warszawie

2012-09-04 15:22
Inwestycje w odnawialne źródła energii - studia podyplomowe we Wrocławiu i Warszawie
Autor: Instytut Energetyki Odnawialnej

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Instytut Energetyki Odnawialnej zapraszają na V edycję studiów podyplomowych "Inwestycje w odnawialne źródła energii". Słuchacze będą mieli możliwość zdobyć umiejętności przygotowania studium wykonalności projektu inwestycyjnego. Studia podyplomowe będą odbywały we Wrocławiu i Warszawie. Rekrutacja trwa do 28 września.

Program studiów podyplomowych przygotuje słuchaczy do przygotowania studium wykonalności projektu inwestycyjnego polegającego na inwestycji w wytwarzanie energii elektrycznej lub ciepła z odnawialnych źródeł energii (OZE).

Przeczytaj również: "Rewitalizacja miast - organizacja i finansowanie" studia podyplomowe na SGH

Studia podyplomowe adresowane są do prywatnych przedsiębiorców, inwestorów, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, kadry kierowniczej przedsiębiorstw energetycznych, przedstawicieli samorządów, firm konsultingowych oraz osób pragnących rozpocząć działalność gospodarczą w sektorze energetyki odnawialnej.

Studia podyplomowe a odnawialne źrodła energii

Zakres studiów obejmuje praktyczne wykorzystanie zaawansowanych metod analiz ekonomiczno-finansowych wraz z uwzględnieniem aspektów prawnych, technicznych i rynkowych. Studenci opanują także umiejętność opracowywania studiów wykonalności i wniosków o kredyt i dotacje na wybrane inwestycje. Studia "Inwestycje w odnawialne źródła energii" pozwalą na dokonanie analiz porównawczych różnych rynków, zapoznanie się z kosztami referencyjnymi oraz wyrobienie sobie przez słuchaczy poglądów nt. atrakcyjności inwestycyjnej różnych branż i technologii OZE wraz z pokazaniem ich konkurencyjności na tle tradycyjnych technologii energetycznych.

Program studiów >>

Studia podyplomowe we Wrocławiu i Warszawie

Zajęcia dydaktyczne prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz specjaliści z EC BREC Instytutu Energetyki Odnawialnej w Warszawie. Inicjatywa objęta jest patronatem Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej zrzeszającego wiodących przedsiębiorców i firmy zielonej energetyki i zielonej gospodarki w Polsce. Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do 28 września.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej