Inwestycje budowlane planowane w 2011 roku

2011-07-11 15:51
Wilgoć opanowana na poziomie komórkowym
Autor: Bruk-Bet

Analitycy już od ubiegłego roku przewidywali pojawienie się nowych inwestycji spoza obszaru infrastruktury drogowej. I chyba mieli rację, chociaż skala ta jest mniejsza niż byśmy sobie tego życzyli dla rozwoju rynku budowlanego w Polsce. Od stycznia do maja powiadomiono o 2198 zaplanowanych inwestycjach wynika z raportu Instytutu Inwestycyjno-Przetargowego Pressinfo.pl i Grupy Marketingowej TAI. Zestawienie zaplanowanych inwestycji budowlanych zostało opracowane na podstawie informacji z ostatnich pięciu miesięcy tego roku.

Kiedy inwestycje ogłaszano

W tym roku najwięcej planowanych inwestycji zostało ogłoszonych w lutym - 528. Od marca ogłoszono systematycznie maleje liczba informacji o zamierzeniach inwestycyjnych w budowlance w Polsce. W podziale na miesiące ogłaszane inwestycje rozłożyły się następująco:
styczeń    - 478
luty           - 528
marzec    - 462
kwiecień - 374
maj          - 356

Ciekawe, jaka będzie aktywność inwestycyjna w drugim półroczu 2011?
 

Budownictwo w województwach

W 2011 roku opublikowano najwięcej informacji o planowanych inwestycjach w województwie mazowieckim – aż 227, co stanowi nieco ponad 10 %. Wg analityków Pressinfo duża liczba inwestycji budowlanych jest planowana w województwach kujawsko-pomorski i dolnośląskim.

Inwestycje planowane w roku 2011
Autor: Instytut Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl Liczba oplanowanych inwestycji wg województw

Jakie inwestycje

Wg danych Instytutu Inwestycyjno-Przetargowego Pressinfo.pl od stycznia do maja ogłoszono plany budowy bądź modernizacji 529 (to prawie 1/4 czwarta) obiektów użyteczności publicznej. Są wśród nich m.in. budynki administracji publicznej, kultury, oświaty, opieki zdrowotnej i socjalnej.
Znacznie mniej jest zapowiedzi dotyczących budowy obiektów handlowo-usługowych – 397 (18%).
W zamierzeniach jest także powstanie wielu budynków produkcyjno – przemysłowych.

Planowane inwestycje w roku 2011
Autor: Instytut Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl Rodzaje planowanych inwestycji budowlanych 

Dobrze by było, żeby twórcy zestawienia monitorowali, które z zapowiadanych przedsięwzięć weszły na drogę realizacji, bądź gdzie zostały ogłoszone przetargi budowlane. Wszak w Polsce wiele się czasami zapowiada, a potem plany ulatują jak poranna mgła...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej