Inwestycje budowlane planowane w 2011 roku

2011-07-11 15:51
Wilgoć opanowana na poziomie komórkowym
Autor: Bruk-Bet

Analitycy już od ubiegłego roku przewidywali pojawienie się nowych inwestycji spoza obszaru infrastruktury drogowej. I chyba mieli rację, chociaż skala ta jest mniejsza niż byśmy sobie tego życzyli dla rozwoju rynku budowlanego w Polsce. Od stycznia do maja powiadomiono o 2198 zaplanowanych inwestycjach wynika z raportu Instytutu Inwestycyjno-Przetargowego Pressinfo.pl i Grupy Marketingowej TAI. Zestawienie zaplanowanych inwestycji budowlanych zostało opracowane na podstawie informacji z ostatnich pięciu miesięcy tego roku.

Kiedy inwestycje ogłaszano

W tym roku najwięcej planowanych inwestycji zostało ogłoszonych w lutym - 528. Od marca ogłoszono systematycznie maleje liczba informacji o zamierzeniach inwestycyjnych w budowlance w Polsce. W podziale na miesiące ogłaszane inwestycje rozłożyły się następująco:
styczeń    - 478
luty           - 528
marzec    - 462
kwiecień - 374
maj          - 356

Ciekawe, jaka będzie aktywność inwestycyjna w drugim półroczu 2011?
 

Budownictwo w województwach

W 2011 roku opublikowano najwięcej informacji o planowanych inwestycjach w województwie mazowieckim – aż 227, co stanowi nieco ponad 10 %. Wg analityków Pressinfo duża liczba inwestycji budowlanych jest planowana w województwach kujawsko-pomorski i dolnośląskim.

Inwestycje planowane w roku 2011
Autor: Instytut Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl Liczba oplanowanych inwestycji wg województw

Jakie inwestycje

Wg danych Instytutu Inwestycyjno-Przetargowego Pressinfo.pl od stycznia do maja ogłoszono plany budowy bądź modernizacji 529 (to prawie 1/4 czwarta) obiektów użyteczności publicznej. Są wśród nich m.in. budynki administracji publicznej, kultury, oświaty, opieki zdrowotnej i socjalnej.
Znacznie mniej jest zapowiedzi dotyczących budowy obiektów handlowo-usługowych – 397 (18%).
W zamierzeniach jest także powstanie wielu budynków produkcyjno – przemysłowych.

Planowane inwestycje w roku 2011
Autor: Instytut Inwestycyjno-Przetargowy Pressinfo.pl Rodzaje planowanych inwestycji budowlanych 

Dobrze by było, żeby twórcy zestawienia monitorowali, które z zapowiadanych przedsięwzięć weszły na drogę realizacji, bądź gdzie zostały ogłoszone przetargi budowlane. Wszak w Polsce wiele się czasami zapowiada, a potem plany ulatują jak poranna mgła...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej