Inteligentne budynki w konkursie Inteligentny Klucz. Nagroda dla wykonawcy i integratora

2013-05-27 15:44
inteligentny klucz
Autor: Lockus

Nagroda Inteligentny Klucz to pierwsza w Polsce edycja konkursu dla wykonawców i integratorów. W konkursie oceniane będą inteligentne budynki w dwóch kategoriach: budynki użyteczności publicznej oraz budynki rezydencjalne.

Zadaniem nagrody jest zwrócenie uwagi i promocja najlepszych i najbardziej spektakularnych projektów wzbogacających nowoczesne inteligentne budynki w pakiet systemów bezpieczeństwa, zarządzania i multimediów. Konkurs przeprowadzany jest we współpracy z 1st World Multi-Conference on INTELLIGENT BUILDING TECHNOLOGIES & MULTIMEDIA MANAGEMENT IBTMM 2013.

Do udziału w konkursie Inteligentny Klucz można zgłosić dowolną ilość realizacji w budynkach na terenie Polski.  Zgłoszenia można dokonać w dwóch kategoriach konkursowych:

  • realizacja w budynku użyteczności publicznej
  • realizacja w budynku prywatnym (rezydencjalnym)

Nagrodzony zostanie nie tylko budynek, ale przede wszystkim praca integratorów, wykonawców, a także i projektantów dążących do realizacji spójnych idei i rozwiązań złożonych z wielu podsystemów, które muszą współpracować i integrować się, aby osiągnąć zakładany przez właściciela czy użytkownika budynku cel.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikuje się 10 realizacji, z których wybrane zostaną 3 najlepsze w każdej kategorii konkursowej. Ogłoszenie wyników oraz przyznanie statuetek Platynowego,  Złotego i Srebrnego „Inteligentnego Klucza” odbędzie się w październiku 2013 roku podczas konferencji IBTMM.

Oceniając przesłane prace konkursowe jurorzy będą zwracać uwagę m.in. na: jakość wykonanych prac; osiągniętą funkcjonalność systemów; stopień integracji systemów; koszty realizacji;  estetykę wykonania w odniesieniu do architektury budynku; zastosowane rozwiązania i systemy; nietypowe rozwiązania integratorskie.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy do 30 czerwca 2013 r. przesłać zgłoszenie poprzez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy.

Kapituła konkursu:

  • prof. Ryszard Tadeusiewicz
  • prof. Wacław Celadyn
  • prof. Piotr Łebkowski
  • prof. Krzysztof Ingarden
  • prof. Paweł Węgrzyn
  • prof. Jerzy Mikulik
  • dr Grzegorz Augustyn

Szczegółowe informacje dotyczące konkursy Inteligentny Klucz dostępne są na stronie www.inteligentnyklucz.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej