Inno-Poznań. Stolica Wielkopolski centrum nowoczesnego i innowacyjnego biznesu. Po seminarium Prospects in Poland

2011-04-18 12:36
Stary Browar w Poznaniu
Autor: STUDIO ADS sp. z o.o.

14 kwietnia 2011 r. w poznańskim hotelu Andersia odbyło się spotkanie z udziałem władz Poznania, przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy wspólnie zastanawiali się jak kreować środowisko przyjazne rozwojowi innowacyjnych firm. Seminarium było kolejnym spotkaniem w ramach cyklu "Prospects in Poland", projektu firmy Bluevine Consulting, promującego polskie miasta i ich potencjał inwestycyjny.

Innowacje, wdrażanie niestandardowych pomysłów biznesowych, kojarzenie nauki z biznesem - to kluczowe pozycje na liście działań priorytetowych Unii Europejskiej. Urzędnicy w Brukseli nie tylko je dotują, ale także monitorują osiągnięcia każdego z państw członkowskich. Wyniki ich obserwacji są notowane na Innovation Union Scoreboard, według którego Polska znajduje się w mało zaszczytnej końcówce grupy nazwanej "umiarkowanymi innowatorami" (moderate innovators).

– Taka pozycja naszego kraju - pomimo gigantycznych nakładów finansowych – powinna mobilizować do mądrych działań, które wpłyną pozytywnie na rozwój biznesu opartego na nauce oraz innowacjach, a przez to na wzrost zatrudnienia i konkurencyjności polskiej gospodarki. Warto przypomnieć, że do 2020 r. Polska ma być w grupie najbardziej innowacyjnych krajów świata – ocenia Aneta Kłodaś, Dyrektor ds. Rozwoju z Bluevine Consulting.

– Poznań ma ambicję stać się miejscem spotkań i łączenia innowacyjnych i nowoczesnych pomysłów, przedstawicieli środowiska naukowego i dużego biznesu – mówi Grzegorz Michalski Prezes Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji.

– Miasto już dziś zajmuje wysokie pozycje w rankingach innowacyjności, panuje tu przyjazny klimat inwestycyjny, co ostatnio potwierdził raport przygotowany przez PwC. Dodatkowo działa tu sieć instytucji otoczenia i wsparcia innowacyjnego biznesu stworzona zarówno przez miasto, jak i sektor prywatny. Jednym z przykładów wsparcia lokalnych nowoczesnych i innowacyjnych przedsięwzięć jest projekt Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Realizuje go Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, którego zarząd ma ambitne plany stworzenia ośrodka tętniącego wiedzą i przedsiębiorczością –  dodaje Grzegorz Michalski.

Kolejne seminaria z cyklu Prospects in Poland odbędą się: 19.05.2011 r. w Białymstoku, 7.06.2011 r. w Olsztynie i 16.06.2011 r. w Lublinie.

Więcej informacji: www.prospectsinpoland.com lub office@bluevine.pl

Kontakt dla mediów:

Effective Public Relations, Paulina Gadomska-Dzięcioł, pgadomska@effectivepr.pl
tel. 501 241 557

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej