Inauguracja nowego centrum szkoleniowego dla dekarzy w podwarszawskim Sokołowie

2023-02-15 16:13
Centrum szkoleniowe Blachy Pruszyński
Autor: Maciej Gładysiewicz, Murator Ryszard Piwowski odpowiada m. in. za szkolenia z klas szczelności pokryć dachowych

Na rynku wciąż brakuje dekarzy. Każdy, kto zdobywa kwalifikacje dekarza, błyskawicznie znajduje dobrze płatną pracę w tym zawodzie. Jak dużo trzeba się nauczyć? Przekonaliśmy się o tym podczas wizyty w nowym Centrum Szkoleniowym Blachy Pruszyński w Sokołowie.

Gdzie można się nauczyć dekarstwa?

Producenci pokryć dachowych z oczywistych powodów zabiegają o względy dekarzy, co przejawia się między innymi organizowaniem dla nich szkoleń. W jednym z nich mieliśmy okazję wziąć udział. Nie po to, żeby zostać dekarzem, tylko żeby przyjrzeć się z bliska, na czym polega praca dekarza, i zrozumieć, dlaczego pokrycia dachowego nie powinny wykonywać przypadkowe osoby bez potwierdzonych kwalifikacji. Na takie szkolenie zaprosił producent stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych Blachy Pruszyński. Wydarzenie to miało związek z uruchomieniem przez tę firmę nowego Centrum Szkoleniowego w Sokołowie pod Warszawą.

Centrum szkoleniowe Blachy Pruszyński
Autor: Maciej Gładysiewicz, Murator Jan Olizarowicz prezentuje zaawansowane metody obróbki blacharskiej
Centrum szkoleniowe Blachy Pruszyński
Autor: Maciej Gładysiewicz, Murator Kamil Wilman wyjaśnia różnice między pokryciem blachą trapezową a blachą na rąbek stojący

Tu uczą najlepsi dekarze

Trudno się dziwić, że firma chcę się tym chwalić, bo jak przyznają sami uczestniczący w szkoleniu dekarze, takie inicjatywy są dla nich bardzo atrakcyjne. Udział w szkoleniu to okazja do utrwalenia zdobytej wcześniej wiedzy i wymiany doświadczeń z kolegami z branży, ale szczególnie cenna wydaje się możliwość podejrzenia „patentów” stosowanych przez wyselekcjonowanych przez organizatora mistrzów w zawodzie dekarza, którzy te szkolenia prowadzą.

Szkolenie odbywa się na terenie fabryki, w salach, w których zbudowano wiele stanowisk umożliwiających zaprezentowanie głównych aspektów sztuki dekarskiej. Jak mogliśmy się przekonać, największa sztuka, to wykonanie wszelkich obróbek blacharskich – tylko najlepsi fachowcy są w stanie zrobić je szybko, dokładnie i bez błędów.

Szkoleniu towarzyszyło zwiedzanie laboratorium, w którym są prowadzone badania wytrzymałości powłok zabezpieczających blachy  - głównie w celu kontroli jakości komponentów dostarczanych do fabryki przez ich producentów.

Centrum szkoleniowe Blachy Pruszyński
Autor: Piotr Laskowski, Murator W laboratorium badana jest jakość i trwałość powłok zabezpieczających pokrycie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej