II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym

2017-01-17 15:39
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym
Autor: brak danych Laureaci I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym

To już druga edycja konkursu ze znajomości budownictwa pasywnego i energooszczędnego, skierowanego do uczniów klas technikum o profilu budowlanym. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 marca w siedzibie ZSB-D w Żywcu. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 28.02.2017.

Ponieważ tematyka budownictwa pasywnego i energooszczędnego budzi coraz większe zainteresowanie, nauczyciele branży budowlanej z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu postanowili zorganizować konkurs właśnie z wiedzy na ten temat.
Konkurs skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas technikum o profilu budowlanym, jednak regulamin konkursu dopuszcza również udział uczniów klas technikum o profilu odnawialnych źródeł energii.

Celem konkursu jest propagowanie postaw ekologicznych, pogłębianie wiedzy z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji między uczniami oraz współpracy grupowej, a także wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to test, rozwiązywany przez każdego uczestnika indywidualnie. Drugi - drużynowy - polega na rozwiązywaniu zadań związanych z fizyką budowli (w poprzedniej edycji było to np.: wyliczenie współczynnika U dla ściany oraz stropodachu, a także narysowanie wykresu rozkładu temperatur w przegrodzie).

Każda placówka może zgłosić do konkursu jedną dwuosobową drużynę, która musi się wykazać znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego. W zeszłym roku w rywalizacji wzięli udział przedstawiciele technikum budowlanego z 7 szkół województwa śląskiego. Były to drużyny dwuosobowe z Bielska -Białej, Bytomia, Cieszyna, Częstochowy, Gliwic, Żor oraz reprezentanci szkołu w Żywcu - organizatora konkursu, który liczy na szersze grono zainteresowanej młodzieży i rozbudowanie rangi konkursu do Ogólnopolskiej.

Konkurs odbędzie się 24 marca 2017 r. w siedzibie ZSB-D w Żywcu.
Termin zgłoszeń do konkursu upływa 28.02.2017 r.
 
Dla zwycięskich drużyn nagrody ufundują zaprzyjaźnione ze szkołą firmy budowlane: Izodom2000, Schiedel oraz Fakro.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Żywiecki oraz Śląski Kurator Oświaty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej