"II Kongres Rewitalizacji Miast" w Krakowie

2012-08-28 17:03
Hotel Bulwar
Autor: Urbański Przedsiębiorstwo Budowlane – Hotel Bulwar

Instytut Rozwoju Miast z Krakowa zaprasza na "II Kongres Rewitalizacji Miast". W ramach trzydniowego wydarzenia omówiona zostanie rewitalizacja w kontekście ekonomicznym, społecznym, kulturowym oraz planistycznym. Kongres odbędzie się w dniach 12-14 września w Krakowie.

II Kongres Rewitalizacji Miast w Krakowie
Autor: Instytut Rozwoju Miast w Krakowie

Kongres "Rewitalizacji Miast", który odbędzie się po raz drugi w Krakowie, organizowany jest przez Instytut Rozwoju Miast z Krakowa. Wydarzenia ma na celu zanalizowanie zjawisk jakie zachodzą w ośrodkach miejskich w skali europejskiej.

Rewitalizacja miast tematem kongresu w Krakowie

Podczas trzydniowego kongresu zostanie omówiona, min. rewitalizacja w znaczeniu ekonomicznych, społecznych, kulturowych, infrastrukturalnych oraz planistycznych zagadnień. W ramach spotkania zostanie poruszony również problem degradacji obszarów miejskich, poszukiwania źródeł finansowania procesów rewitalizacji, a także zagrożenia jakim są monokultury miejskich przedmieść. "II Kongres Rewitalizacji Miast" to doskonała okazja do wymiany doświadczeń różnych kultur urbanistycznych i różnych koncepcji ujętych w definicji rewitalizacji.

W kongresie wezmą udział politycy, przedstawiciele najwyższych władz i Parlamentu Europejskiego, którzy przedstawią, m.in. perspektywy rozwiązań w zakresie finansowania rewitalizacji, określenia wieloletniego planu dla polskich miast, możliwości intensyfikacji oraz rozszerzenia tych procesów na inne struktury urbanistyczne. Drugiego dnia spotkania zostanie omówiona problematyka rewitalizacji Misraty w Libii i możliwych do zastosowania scenariuszy działania. "Wątek” północno-afrykański może okazać się wyjątkowo atrakcyjny dla polskich specjalistów w dziedzinie planowania i wdrażania procesów rewitalizacyjnych.

Więcej o II Kongresie Rewitalizacji Miast >>

Kanwą spotkań w Nowej Hucie będą tematy istotne dla wszystkich środowisk: bariery systemowe rewitalizacji miast, możliwości tworzenia montażu finansowego dla realizacji złożonych projektów rewitalizacyjnych, sytuacji osiedli mieszkaniowych w systemie rewitalizacji.

Kongres odbędzie się w dniach 12-14 września, w Nowohuckim Centrum Kultury, na terenie Nowej Huty – dzielnicy Krakowa, gdzie wyzwania wobec polityki „przywracania życia” przemysłowym dzielnicom polskich miast są widoczne niemal za oknem Centrum Kultury – miejsca wydarzeń ujętych w programie II Kongresu Rewitalizacji Miast.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej