I Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych

2012-04-17 15:21
Akademia Viessmann'a
Autor: Viessmann

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) zaprasza na I Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, która odbędzie się 24 kwietnia 2012 roku, podczas targów INSTALACJE 2012 w Poznaniu.

Urządzenia grzewcze i instalacje razem

SPIUG ma nadzieję, że konferencja zainteresuje zarówno przedstawicieli organizacji branżowych i instytucji związanych z rozwojem rynku instalacyjno – grzewczego w Polsce, jak i przedstawicielami i sympatykami branży grzewczej, by zaprezentowali na niej trendy rozwoju rynku i technologii umożliwiających wytwarzanie ciepła ze źródeł odnawialnych. Zaplanowano, by spotkanie było również kuźnią wiedzy z dziedziny regulacji prawnych i instrumentów wsparcia dla nowych technologii stosowanych w technice grzewczej. Dlatego program konferencji podzielono na dwa główne panele: pierwszy blok to „Prawo i Wsparcie”, a w drugiej części tematem przewodnim będzie „Innowacja i rynek – przykłady rozwiązań i podsumowanie trendów rynkowych”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak trzeba się wcześniej zarejestrować, ze względu na ograniczona liczbę miejsc.

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Przy okazji warto przypomnieć, że stowarzyszenie reaktywowało swoją działalność jesienią 2010 roku. W grupie frm założycielskich były: DeDietrich, Immergas, Junkers, Vaillant i Viessmann. Obecnie do grupy dołączyły: Wolf, Ariston, Ferroli, Stiebel Eltron, Hewalex oraz Ulrich. Dziś rynek jest taki, że jeden nic nie może, a wielu może wszystko, dlatego wzorem innych branż, zrzeszając się w SPIUG przedstawiciele firm grzewczych i instalacyjnych chcą m.in.propagować zagadnienia instalacyjno-grzewcze, wiedzę o urządzeniach odnawialnych źródeł energii (OZE) i efektywności energetycznej.

SPIUG nie ma ambicji być organizacja masową, chce zrzeszać czołowe firmy produkujące urządzenia grzewcze lub instalacje do nich, które „ponad podziałami” działają aktywnie na polskim rynku instalacyjno–grzewczym, w zakresie nowoczesnych i ekologicznych technologii do wytwarzania ciepła i ciepłej wody użytkowej. Chce również regularne badać potencjału rynku instalacyjno–grzewczego i monitorować sytuację na tym rynku.

Jak podkreśla zarząd stowarzyszenia, którego prezesem jest Janusz Starościk, reaktywowane SPIUG, chce współpracować z innymi podobnymi organizacjami w zakresie kształtowania otoczenia ryku instalacyjno–grzewczego w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej