Hydrobudowa pozywa GDDKiA

2012-07-27 17:33
Hydrobudowa pozywa GDDKiA
Autor: MMaszner

Konsorcjum, którego liderem jest Hydrobudowa Polska, wypowiedziało umowę zawartą z GDDKiA na budowę odcinka Tarnów - Dębica autostrady A4. Domagało się również korekty należnego wynagrodzenia o kwotę prawie 300 mln zł, o czym GDDKiA nie chce słyszeć. To spowodowało, że Hydrobudowa w imieniu konsorcjum zwróciła się do sądu o sądową zmianę treści umowy.

Hydrobudowa Polska złożyła pozew w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie przeciw Skarbowi Państwa – Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad reprezentowanemu przez GDDKiA Oddział Rzeszów. Pozew dotyczy sądowej zmiany treści umowy w punkcie dotyczącym należnego konsorcjum wynagrodzenia.

Kwota kontraktowa wynosi 1 434 761 270 zł netto (brutto 1 763 611 408 zł). Wykonawca w pozwie powołuje się jednak m.in. na „nieprzewidywalny wzrost poziomu cen materiałów oraz usług w sektorze budowlanym”, czyli że wartość kontraktu powinna być powiększona o kwotę 270 100 287 zł.

GDDKiA podkreśla, że dotychczas sądy oddaliły 80% pozwów dotyczących roszczeń wykonawców. Zobaczymy, jak będzie z pozwem Hydrobudowy...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej