Hydrobudowa Gdańsk wykona remont nadbrzeży Bałtyku w Darłowie

2012-03-21 10:28
Brzeg morski w Darłowie
Autor: Urząd Morski w Słupsku

Nadbrzeża Bałtyku przy Porcie Darłowo wymagają remontu. Urząd Morski w Słupsku rozstrzygnął przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Inwestycję o wartości ponad 20 mln złotych, wykona Hydrobudowa Gdańsk. Remont ma zostać ukończony w połowie 2013 roku.

Urząd Morski w Słupsku rozstrzygnął 19 marca przetarg na roboty budowlane. W ramach postępowania zostanie wykonany remont nadbrzeży Bałytku w porcie Darłowo. Przetarg wygrała Hydrobudowa Gdańsk.

Przeczytaj również: Katowicki Pałac Młodzieży do remontu. Przetarg na roboty budowlane ogłoszony

Przetarg - firmy, które złożyły propozycje:

W przetargu zwycięska spółka rywalizowała z dwoma podmiotami. W postępowaniu oprócz Hydrobudowy Gdańsk swoje propozycje złożyły: Energopol-Szczecin oraz konsorcjum w składzie: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestrukturas. Jeśli firmy, które wzięły udział w przetargu nie wniosą odwołań, remont nadbrzeży Bałtyku przebuduje Hydrobudowa Gdańsk, której propozycja na roboty budowlane opiewała na kwotę 24,5 mln złotych netto, i tym samym była niższa od kosztorysu inwestorskiego o ponad 5 mln złotych. Urząd Morski w Słupsku przeznaczył na przedsięwzięcie 38,9 mln złotych netto.

Remont nadbrzeży Bałtyku - zakres

Remont Nabrzeża Parkowego o długości 1 040 metrów oraz Skarpowego o długości 297 metrów. Łącznie przebudowa obejmie 1 337 metrów. Przypomnijmy, że miejsca te są obecnie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny. Roboty budowlane będą polegały na podniesieniu nabrzeży o 30 cm i utworzeniu przy nich pięciu stanowisk do cumowania kutrów rybackich. Dodatkowo, wykonawca wybuduje pływający pomost. Remont ma zostać przeprowadzony do 31 maja 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej