Husqvarna Tour już na mecie!

2011-01-17 9:38
Husqvarna Tour 2011
Autor: Husqvarna

Znamy zwycięzców V edycji Husqvarna Tour – jednego z najtrudniejszych, średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów. Pierwsze miejsce w kategorii generalnej zajął Niemiec Karl Habermann, który łącznie pokonał 150 km trasę w 5:52:34. Wielokrotny zwycięzca i faworyt zawodów - Czech Pavel Pfeifer uplasował się na drugiej pozycji różnicą 59 s. Zawody trwały od 6 stycznia w karkonoskich Jakuszycach.

50 zawodnków, 30 km dziennie

Tegoroczny wyścig Husqvarna Tour składał się z 4 etapów. Od 6 do 9 stycznia maszerzy na trasie w Jakuszycach mieli do pokonania codziennie ok. 30 km trasy. Utrudnieniem był specjalny, piątkowy etap nocny. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto stanie na podium. Prawie 50 zawodników walczyło o zwycięstwo do ostatnich chwil...

Początkowo pogoda nie sprzyjała maszerom – silny wiatr i śnieg w czwartek, deszcz i mgła przez dwa następne dni zawodów, obawy czy nie trzeba będzie skrócić trasy… Ale ostatniego dnia wyścigów – dnia decydującego o ostatecznych wynikach i miejscach na podium świeciło słońce.
- Tak, jakby chciało pogratulować zawodnikom wytrwałości w walce o puchar Husqvarna Tour! – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

Najlepsi: Karl Habermann (Niemcy), Pavel Pfeifer i Pavel Zvolsky (Czechy)

W klasie nielimitowanej (na zaprzęg składa się od 8 do 12 psów) , najlepszy okazał się Karl Habermann z Niemiec, tuż za nim uplasowali się Czesi Pavel Pfeifer i Pavel Zvolsky. Reprezentant Polski – Grzegorz Burzyński wywalczył 4 miejsce z czasem 6:19:50.

Pierwsze miejsce w klasie limitowanej (od 4 do 6 psów) zajął Czech Ales Prokupek, z ogólnym czasem ze wszystkich etapów 6:53:04. Drugi był jego rodak Tomas Hubner z wynikiem 7:16:39, a trzeci Michal Merhaut, również z Czech, z rezultatem 7:24:49. W Skijouring-u zwyciężył Jiri Suchy, przybywając na metę z czasem 6:13:51. Pierwszym vice-mistrzem w tej kategorii został Pavel Janovsky, który pokonał trasę w 6:36:56. Tytuł Drugiego vice-mistrza skijouringu wywalczył Vit Kolator z czasem 7:47:21.

Husqvarna Tour 2011

- Maszerzy, mimo zmęczenia, z radością i niecierpliwością oczekiwali ostatniej gonitwy Husqvarna Tour 2011. Emocje towarzyszące im na starcie udzieliły się wszystkim zgromadzonym kibicom. Cieszymy się, że po raz kolejny firma Husqvarna miała zaszczyt uhonorować zwycięzców tak trudnego wyścigu. Wyścig psich zaprzęgów Husqvarna Tour, który w tym roku odkrywał ponownie piękno polskich Karkonoszy, okazał się wspaniałym przeżyciem dla wszystkich: uczestnicy zmagali się ze zmęczeniem i trudnymi trasami, a widzowie z podziwem i zainteresowaniem oglądali ten jakże widowiskowy sport, pełen pasji i pozytywnych emocji – powiedział Jerzy Banaszczyk, reprezentujący Sponsora Głównego - firmę Husqvarna.

Mamy oficjalną pocztówkę zawodów!

Rozstrzygnięty został również konkurs na zaprojektowanie oficjalnej pocztówki zawodów Husqvarna Tour. I miejsce zajął projekt wykonany przez Justynę Chromik z ZSP w Janowicach, drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Roksanę Wróbel z SP nr 6 w Myszkowie, zaś trzecie – pocztówka Pawła Klaga z SP w Jadamwoli.

Oficjalna pocztówka zawodów Husqvarna Tour 2011
Autor: Justyna Chromik z ZSP w Janowicach

Więcej informacji na stronach: www.htour.pl, www.husqvarna.pl i www.borderrush.com

Spółka Husqvarna®

Światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok (m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe), producent narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego, europejski lider w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena. Przychody netto za 2009 r. osiągnęły poziom 34 mld koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15 000. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com/pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej