Holendrzy oczekują wielu faktów

2005-04-15 13:27

Holendrzy lubią słuchać muzyki i zachwytów nad urokami swego kraju. Z satysfakcją przyjmują pochwały dotyczące czystości Holandii i schludnego wyglądu domów. Nie lubią natomiast dyskutować o sprawach religii.

Powaga i konkret

Podczas rozmów Holendrzy nie targują się zbyt zawzięcie, toteż oferta wyjściowa nie powinna być przesadnie zawyżona w stosunku do ceny realnej. Podobnie jak Hiszpanie, są podejrzliwi, jeśli partner zgadza się na znaczne ustępstwa. Sposób prezentacji produktu i oferty ma kluczowe znaczenie dla przebiegu negocjacji. Dobrze jest posługiwać się odpowiednio przygotowanymi tabelami i wykresami. Należy korzystać z rzutników, prezentować opinie o produkcie zaczerpnięte z różnych źródeł. Dużo faktów - to warunek wywołania zainteresowania.

W czasie negocjacji Holendrzy zachowują powagę. Nie jest to dla nich okazja do opowiadania dowcipów ani do nadmiernej wesołości. Dotyczy to nawet spraw mniej poważnych.

Są konkretni i praktycznie podchodzą do każdej sprawy. Podejmując negocjacje, oczekują wymiernych rezultatów, co nie jest jednoznaczne z olbrzymimi zyskami. Dlatego można ich zrazić, jeśli rozmowy nie prowadzą do celu, a partner często zmienia temat, jest chaotyczny i prowadzi konwersacje w sposób zbyt nonszalancki lub wesołkowaty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej