Grupa Tubądzin ma nową fabrykę

2016-12-02 14:54
fabryka płytek ceramicznych Grupy Tubądzin
Autor: Grupa Tubądzin Nowa fabryka płytek ceramicznych Grupy Tubądzin

Pod koniec listopada, w Sieradzu Grupa Tubądzin uruchomiła nową fabrykę. To już 3. zakład produkcyjny firmy. Ta jest najnowocześniejszą fabryką płytek ceramicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W nowej fabrydze płytek ceramicznych należącej do Grupu Tubądzin produkowanych ma być 3 mln m² płytek ceramicznych rocznie. Jest to jedyna fabryka w Polsce (i w tej części Europy) produkująca płytki wielkoformatowe o wymiarach 120 x 240 cm. Są to płytki z przeznaczeniem na ściany i podłogi, a także elewacje. 

Jedyna w Europie technologia produkcji

W sieradzkiej fabryce zastosowano nowatorską metodę produkcji - płytki formuje się tu w sposób ciągły metodą walcową. Obecnie, praktycznie we wszystkich fabrykach w Europie, proces produkcji płytek odbywa się poprzez prasowanie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwala uzyskać najwyższe parametry jakościowe produktów. Płytki są bowiem cieńsze (od 6 do 10 mm grubości w zależności od rozmiaru) i lżejsze, a przy tym tak samo wytrzymałe i trwałe. Nowatorski sposób produkcji przyczyni się także do obniżenia zużycia gazu ziemnego, a w konsekwencji do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 30%.

Fabryka płytek ceramicznych została wyposażona także w najnowocześniejsze urządzenia zdobiące. To m.in. zaawansowane technologicznie drukarki, dzięki którym można uzyskać wyjątkowo estetyczne zdobienia na płytce.

Prace inwestycyjne

Grupa Tubądzin otrzymała zezwolenie na działalność na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz, w listopadzie 2015 r. Inwestycję udało się zrealizować w ciągu 9 miesięcy. Otwarcie nowej fabryki pozwoli zwiększyć moce produkcyjne z 12 do 15 mln m² płytek ceramicznych rocznie.

Wartość inwestycji: 150 000 000 zł
Powierzchnia działki: ponad 65 000 m² (ponad 6,5 ha)
Powierzchnia fabryki: ponad 31 000 m² (dokładnie 31 362, 68 m²)
Zatrudnienie w fabryce otrzymało ponad 150 osób

płytki wielkoformatowe 120x240 cm
Autor: Grupa Tubądzin To jedyna fabryka w Polsce produkująca płytki tak dużego formatu: 120 x 240 cm
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej