GreenPOWER 2016

2016-06-30 15:51
GreenPOWER 2016
Autor: MTP GreenPOWER 2016

Interesowanie się technologiami związanymi z energią odnawialną to dzisiaj nie tylko trend, ale wręcz konieczność. I właśnie fotowoltaika, biopaliwa, biomasa, energia wodna i wiatrowa to zakres Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GreenPOWER, których kolejna edycja z sukcesem odbyła się w Poznaniu.

Targi GreenPOWER 2016 odbywały się w tym samym czasie i miejscu co Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, co dało wyjątkowo dużą platformę wymiany oferty, wiedzy i doświadczeń. W Poznaniu zaprezentowały się firmy z Polski, Niemiec, Belgii, Turcji, Litwy, Ukrainy, Szwecji, ale również z Tajwanu i Chin, które pokazały nowe technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz produkty i usługi z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej.

Nowoczesne, innowacyjne, wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie – takie produkty zgłosili wystawcy targów GreenPOWER do konkursu o Złoty Medal MTP. Trzy z nich zyskały pozytywną rekomendację sądu konkursowego: akumulator w technologii Aqueous Hybrid Ion, technologia magazynowania energii z fotowoltaiki Fronius Energy Package oraz bezprzewodowy monitor energii Watta.

Wszystkim poznańskim targom towarzyszy bogaty program seminariów, pokazów i konferencji. Nie inaczej było również podczas GreenPOWER 2016. Co więcej, pełne sale słuchaczy, którzy wzięli udział w wydarzeniach targowych, potwierdziły, jak ważna jest to branża dla przyszłości polskiego sektora energetycznego i jak ważną ma odegrać rolę w polskiej gospodarce w kontekście wyzwań krajowych i międzynarodowych. Chodzi tu m.in. o (już ) IV Forum „Fotowoltaika dla każdego”, podczas którego zaproszeni paneliści omówili najnowszy projekt ustawy o OZE, rozwiązania i trendy technologiczne oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych na projekty PV. Ciekawe też było seminarium „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo rolne”, gdzie omówiono inteligentne zarządzaniem energią oraz dążenie do zwiększania rentowności poprzez montowanie urządzeń pozwalających na produkcję energii elektrycznej i ciepła na potrzeby własne. Z kolei Branżowe Forum Fotowoltaiczne okazało się konstruktywnym spotkaniem wszystkich uczestników rynku fotowoltaicznego, począwszy od wykonawców, firm EPC, dostawców modułów, falowników, konstrukcji wsporczych po inwestorów.

- Zarówno wystawa targów GreenPOWER 2016, jak i panele dyskusyjne były kierowane do fachowców. Nie zabrakło na nich nikogo, kto profesjonalnie zajmuje się rynkiem energetycznym, podejmuje decyzje i kreuje przyszłość firm z branży, komu zależy na przyszłości energetyki – podkreślał Marcin Gorynia, dyrektor projektu w Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Kolejna edycja targów GreenPOWER zaplanowana została na 23-25 maja 2017 w Poznaniu. Trzeba jeszcze dodać, że Targi GreenPOWER i EXPOPOWER w roku 2016 po raz pierwszy odbyły się w ramach ENERGY FUTURE WEEK i były częścią ekspozycyjną tego wydarzenia. Część seminaryjną tworzyły konferencje towarzyszące targom: kongres Energia.21, konferencja GasReg.21 oraz InnoPower Forum. Ich tematyka poruszała problemy bezpieczeństwa energetycznego, gazownictwa, ciepłownictwa, paliw ciekłych oraz odnawialnych źródeł energii. I tak będzie również w przyszłym roku...

Więcej na stronie: www.greenpower.mtp.pl oraz www.efweek.pl

Targi GREENPOWER 2016
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej