Ghelamco sprzedaje biurowiec Crown Square

2011-01-25 15:00
Crown Square
Autor: Ghelamco Poland

Grupa Ghelamco ogłosiła, że biurowiec Crown Square został sprzedany firmie Invesco Real Estate (IRE), międzynarodowej spółce zajmującej się zarządzaniem inwestycjami w nieruchomości. Biurowiec klasy A, nagrodzony certyfikatem BREEAM i uznany przez magazyn "Eurobuild" za Najlepszy Projekt Biurowy Roku 2010, został sprzedany za 63,7 mln euro.

- Zakup biurowca Crown Square pozwolił na poszerzenie naszego paneuropejskiego portfolio nieruchomości zlokalizowanych w sześciu z siedmiu rynków docelowych, w skład których wchodzą Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, a teraz również Polska. W rezultacie wartość naszego funduszu osiągnęła blisko 480 mln euro - transakcję komentuje Paddy Bingham, dyrektor funduszu Invesco Real Estate.

- Jesteśmy dumni, że tak znaczący i prestiżowy globalny fundusz inwestycyjny jak Invesco doceniło wysoką jakość zrealizowanego przez nas biurowca Crown Square - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. - Cieszymy się tym bardziej, że jest to już nasza druga transakcja zawarta z Invesco Real Estate. W 2005 r. fundusz IRE kupił od Ghelamco inny budynek biurowy klasy A: Zaułek Piękna.

Projekt Crown Square w pobliżu Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli dostarczył na polski rynek 16 000 m² powierzchni biurowej. Podziemny, trzypoziomowy parking oferuje 227 miejsc parkingowych. Budynek został oddany do użytku w kwietniu 2010 r. - jest jedną z nielicznych inwestycji, których budowa została zakończona zgodnie z planem, mimo spowolnienia gospodarczego na rynku w latach 2008 i 2009. 

Zobacz koniecznie: Kolejny certyfikat BREEAM dla biurowca Ghelamco

Crown Square to trzeci i ostatni budynek Ghelamco wchodzący w skład warszawskiego kompleksu Crown Investments. Pozostałe dwa obiekty projektu to Crown Point i Crown Tower.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej