Ghelamco sprzedaje biurowiec Crown Square

2011-01-25 15:00
Crown Square
Autor: Ghelamco Poland

Grupa Ghelamco ogłosiła, że biurowiec Crown Square został sprzedany firmie Invesco Real Estate (IRE), międzynarodowej spółce zajmującej się zarządzaniem inwestycjami w nieruchomości. Biurowiec klasy A, nagrodzony certyfikatem BREEAM i uznany przez magazyn "Eurobuild" za Najlepszy Projekt Biurowy Roku 2010, został sprzedany za 63,7 mln euro.

- Zakup biurowca Crown Square pozwolił na poszerzenie naszego paneuropejskiego portfolio nieruchomości zlokalizowanych w sześciu z siedmiu rynków docelowych, w skład których wchodzą Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, a teraz również Polska. W rezultacie wartość naszego funduszu osiągnęła blisko 480 mln euro - transakcję komentuje Paddy Bingham, dyrektor funduszu Invesco Real Estate.

- Jesteśmy dumni, że tak znaczący i prestiżowy globalny fundusz inwestycyjny jak Invesco doceniło wysoką jakość zrealizowanego przez nas biurowca Crown Square - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. - Cieszymy się tym bardziej, że jest to już nasza druga transakcja zawarta z Invesco Real Estate. W 2005 r. fundusz IRE kupił od Ghelamco inny budynek biurowy klasy A: Zaułek Piękna.

Projekt Crown Square w pobliżu Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli dostarczył na polski rynek 16 000 m² powierzchni biurowej. Podziemny, trzypoziomowy parking oferuje 227 miejsc parkingowych. Budynek został oddany do użytku w kwietniu 2010 r. - jest jedną z nielicznych inwestycji, których budowa została zakończona zgodnie z planem, mimo spowolnienia gospodarczego na rynku w latach 2008 i 2009. 

Zobacz koniecznie: Kolejny certyfikat BREEAM dla biurowca Ghelamco

Crown Square to trzeci i ostatni budynek Ghelamco wchodzący w skład warszawskiego kompleksu Crown Investments. Pozostałe dwa obiekty projektu to Crown Point i Crown Tower.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej