Gdańsk inwestuje w przedsiębiorczość

2010-02-02 11:21

Miasto Gdańsk inwestuje 27,5 mln zł brutto w Gdański Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt zrealizuje, do sierpnia 2011 r., Skanska.

W ramach umowy Skanska wykona nowoczesny obiekt biurowy z częścią szkoleniowo-konferencyjną o powierzchni użytkowej 9900 m2 i kubaturze 41 200 m3. Będzie on zlokalizowany w Gdańsku, przy ul. Lęborskiej. W jego skład wejdą dwa połączone ze sobą budynki: o trzech i pięciu kondygnacjach. Pod obiektem będzie zlokalizowany jednopoziomowy parking na 100 aut. Biurowiec zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest firma architektoniczna APA – Wojciechowski z Warszawy.

- Przejęliśmy już plac budowy i wkrótce rozpoczniemy roboty ziemne – mówi Rafał Król, kierownik budowy, Skanska. - Od kwietnia ruszamy z pracami żelbetowymi stanu surowego. Obiekt będziemy realizować w centrum miasta, w związku z czym powierzchnia placu budowy będzie bardzo ograniczona.

Skanska zrealizowała na terenie województwa pomorskiego obiekt handlowy dla Leroy Merlin w Rumi, a także Fabrykę Szyb Zespolonych Press-Glas i halę montażu okien PCV Vetrex w Tczewie. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości będzie pierwszą inwestycją poznańskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w na terenie Trójmiasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej