Francuska z Paryską - do remontu!

2009-08-20 15:50
Umowa na remont Francuskiej i Paryskiej podpisana
Autor: ZMID

Od 17 sierpnia 2009 roku konsorcjum firm: PPHU Efekt i ZUB Adrog ma 16 miesięcy na realizację prac związanych z przebudową ulic Francuskiej i Paryskiej na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Wersalskiej i Brukselskiej. To ma być po remoncie "małe Krakowskie Przedmieście" Saskiej Kępy, czyli ulica, która z powodu bliskości Stadionu Narodowego nie może przynieść Warszwie wstydu. 

Przebudowa obejmie media podziemne, chodniki, zieleń oraz jezdnię.
Tak jak dotychczas jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu Paryskiej, Wersalskiej i Brukselskiej powstanie rondo.
Na całej długości ulic zachowane zostaną obustronne szpalery drzew. Pasy zieleni oddzielą ruch pieszy od ruchu samochodowego. Powstaną zatoki autobusowe, zatoki postojowe z kostki granitowej koloru szarego, chodniki o nawierzchni z płyt betonowych w kolorze grafitowym, wjazdy bramowe z szarej kostki granitowej.

Będą nowe wiaty przystankowe, a także ławki, stojaki na rowery, płotki do zieleńców, poziome osłony drzew. Na słupach oświetleniowych umieszczone zostaną oprawy – jedna na wysokości 9 m od strony jezdni, a druga na wysokości 6 m od strony chodnika.

Koszt przebudowy ulic to 25 845 700 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej