Francuska z Paryską - do remontu!

2009-08-20 15:50
Umowa na remont Francuskiej i Paryskiej podpisana
Autor: ZMID

Od 17 sierpnia 2009 roku konsorcjum firm: PPHU Efekt i ZUB Adrog ma 16 miesięcy na realizację prac związanych z przebudową ulic Francuskiej i Paryskiej na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Wersalskiej i Brukselskiej. To ma być po remoncie "małe Krakowskie Przedmieście" Saskiej Kępy, czyli ulica, która z powodu bliskości Stadionu Narodowego nie może przynieść Warszwie wstydu. 

Przebudowa obejmie media podziemne, chodniki, zieleń oraz jezdnię.
Tak jak dotychczas jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu Paryskiej, Wersalskiej i Brukselskiej powstanie rondo.
Na całej długości ulic zachowane zostaną obustronne szpalery drzew. Pasy zieleni oddzielą ruch pieszy od ruchu samochodowego. Powstaną zatoki autobusowe, zatoki postojowe z kostki granitowej koloru szarego, chodniki o nawierzchni z płyt betonowych w kolorze grafitowym, wjazdy bramowe z szarej kostki granitowej.

Będą nowe wiaty przystankowe, a także ławki, stojaki na rowery, płotki do zieleńców, poziome osłony drzew. Na słupach oświetleniowych umieszczone zostaną oprawy – jedna na wysokości 9 m od strony jezdni, a druga na wysokości 6 m od strony chodnika.

Koszt przebudowy ulic to 25 845 700 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej