FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018 za nami

2018-03-19 15:46
FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA
Autor: Stowarzyszenie Polska Wentylacja/M. Młynarczyk 2M System

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA to najważniejsze wydarzenie targowe w branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Przez dwa dni (27-28 lutego 2018) Warszawa była miejscem największego spotkania specjalistów od wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Targom towarzyszyły seminaria, których odbyło się ponad 80.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja, które FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018 podsumowało krótko – sukces. W ciągu dwóch dni odbyło się tysiące spotkań, nawiązano wiele kontaktów, na wykładach odbyło się ponad 80 wystąpień. Z analiz wynika, że 100% odwiedzających to specjaliści branżowi w tym: 34% wykonawcy/instalatorzy, 24% handlowcy/producenci, 23% projektanci oraz
19% różni specjaliści. Poniżej krótka relacja z targowych wydarzeń...

Kierowana do instalatorów systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia STREFA INSTALATORA była wydzielonym miejscem pośród ekspozycji targowej, w której można było podnieść swoje umiejętności zawodowe, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi.
ARENA TECHNOLOGII została podzielona na dwa obszary tematyczne: klimatyzatory SPLIT oraz centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła o wydajności do 1000m3/h, gdzie wystawcy prezentowali swoje urządzenia.
Do konkursu na Najciekawszy Produkt 2018 wystawcy zgłosili 56 produktów w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja. Były to nowości wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2017 roku. W pierwszej kategorii zwyciężyło urządzenie wentylacyjno-chłodzące OXYCOM IntrCooll (zobacz produkt), a w drugiej klimakonwektor zintegrowany z rekuperatorem DOUBLE (zobacz produkt).

Od lat goście targów wysoko cenią specjalistyczne SEMINARIA, warsztaty oraz różne wystąpienia eksperckie. W tym roku było ich w sumie ponad 80! Z kolei podczas WARSZTATÓW PROJEKTANTA odbyły się prezentacje projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji zrealizowanych w latach 2016-2017 i zgłoszonych do nagrody branżowej Stowarzyszenia Polska Wentylacja ‒ PASCAL 2018. Ideą tej nagrody jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, honorowanie augtorów instalacji ‒ osób i firm ‒ za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz rzetelność zawodową. W STREFIE WIEDZY można było zaopatrzyć się w literaturę fachową, zapoznać się z projektami instalacji zgłoszonymi do Nagrody Pascal 2018 oraz wziąć udział w konkursie dwumiesięcznika CYRKULACJE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej