FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2017. Już 15 lat!

2017-02-27 15:30
Wentylacja Klimatyzacja 2017
Autor: Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Międzynarodowe Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2017 odbędą się 7 i 8 marca w Warszawie. To będzie już 15., czyli jubileuszowa edycja przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

Tegoroczne FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA zapowiadają się rekordowo. W targach weźmie udział ponad 180 wystawców z Polski i z zagranicy. Impreza tradycyjnie przyciąga wielu fachowców, a wśród nich producentów, dystrybutorów, projektantów, wykonawców instalacji, przedstawicieli firm wykonawczych, osoby odpowiedzialne za odbiory techniczne i eksploatację, inwestorów, architektów, przedstawicieli uczelni wyższych i przyszłych inżynierów.
Wwszystkim specjalistom branżowym organizator targów Stowarzyszenie Polska Wentylacja szczególnie poleca, by zapoznali się z ofertą nowości rynkowych, z nowymi rozwiązaniami, urządzeniami i technologiami. Lista wystawców oraz dodatkowe prezentacje do wglądu na www.forumwentylacja.pl

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA mają zawsze bogaty program wydarzeń towarzyszących.
W czasie dwudniowych seminariów poruszane będą m.in. zagadnienia z zakresu zmian w prawie i normach, zagadnienia z zakresu wentylacji pomieszczeń biurowych i hal produkcyjnych, klimatyzacji sal operacyjnych i serwerowni, racjonalizacji zużycia energii w systemach wentylacji i klimatyzacji. Osobny blok tematyczny będzie poświęcony, bezpieczeństwu pożarowemu, podczas którego szczegółowo omówione zostaną przepisy, wytyczne i techniki ochrony klatek schodowych.
Ciekawostką programu seminaryjnego będą Warsztaty Projektanta, podczas których zaprezentowane zostaną przykłady najciekawszych rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach oddanych do użytku w latach 2015-2016 i zgłoszonych przez biura projektowe do Nagrody Pascal 2017.
Wszystkich projektantów i instalatorów organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Warsztatów CAD, gdzie będą prowadzone będą szkolenia i prezentowane praktyczne porady z zakresu projektowania. Zorganizowane będą także Warsztaty Chłodnicze dla serwisantów i wykonawców instalacji.
W Arenie Technologii będzie można porównać w jednym miejscu urządzenia różnych producentów. W tym roku będą to systemy klimatyzacyjne typu VRF, które zyskały w ostatnich latach dużą popularność skutecznie konkurując z technologią wody lodowej. Będą też wentylatory służące oddymianiu we wszelkiego typu budynkach.
W Strefie Instalatora będzie można podnieść swoje umiejętności zawodowe i zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Na modelowej instalacji wentylacyjnej będzie można przetestować różne typy urządzeń pomiarowych i regulacyjnych, a eksperci będą udzielać porad z zakresu technik pomiarowych. Instalatorzy wezmą udział w pokazach montażu kanałów wentylacyjnych z płyt. Osobny punkt konsultacyjny będzie poświęcony technikom mocowania kanałów wentylacyjnych. W stanowisku prezentującym montaż klimatyzatorów będzie możliwe samodzielne przeprowadzenie czynności instalacyjnych: przygotowanie przewodów, łączenie elementów, uruchamianie instalacji. Instruktorzy pokażą także techniki lutowania przewodów chłodniczych.

Aby ułatwić zakup biletów i szybkie wejście na targi organizatorzy zachęcają do rejestracji i opłacenia biletu on-line. Tutaj >>
Każdy, kto opłaci bilet on-line otrzyma pocztą elektroniczną imienną kartę wstępu do wydrukowania oraz fakturę. Samodzielnie wydrukowany identyfikator pozwoli na bezpośrednie wejście na targi, bez oczekiwania w kolejce do rejestracji.

Odwiedzający targi mogą głosować w konkursie Najciekawszy Produkt 2017 w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja.

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017 odbywają się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ulicy Marsa 56c w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej