Forum Przestrzenie Miejskie

2015-07-06 12:46
vauban miasto zrownowazonego rozwoju
Autor: Andrzej T. Papliński Pomysł na własny dom wewnątrz miasta: budownictwo szeregowe. Na zdjęciu pierwsze na świecie osiedle domów Energy+

W Katowicach odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej "Forum Przestrzenie Miejskie". Jak wskazuje nazwa, poruszono wiele tematów, które wiążą się ze współczesnymi wyzwaniami, przed którymi stoją miasta.

Konferencja zgromadziła ponad 300 uczestników, w tym ekspertów, urbanistów, architektów, prezydentów polskich miast, przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej oraz biznesu.
– Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczestnikom udało się zbudować platformę wymiany myśli oraz doświadczeń wszystkich odpowiedzialnych za jakość życia w przestrzeni miejskiej. Forum było próbą oceny rozwiązań przestrzeni miejskiej i wielu jej funkcji w aspekcie sukcesów i porażek, ale również nowych wyzwań – komentuje Agnieszka Nowak, dyrektor projektu „Forum Przestrzenie Miejskie”.
Konferencja została podzielona na cztery panele dyskusyjne, podczas których odbyło się 28 prezentacji. Tematyka wystąpień skupiała się wokół pojęcia miasta i przestrzeni, jakości życia, potrzeb seniorów, zjawiska depopulacji, funduszów unijnych na lata 2014-2020, środowiska, zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz małej architektury miejskiej. Z dużym zainteresowaniem spotkały się prezentacje dotyczące projektu Krajowej Polityki Miejskiej, pierwszego woonerf w Łodzi – z woli mieszkańców, efektywnego wydawania pieniędzy publicznych na przestrzeń miejską.

„Forum Przestrzenie Miejskie” zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Środowiska oraz 20 prezydentów miast z całej polski. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką organizator – firma ART M - szkolenia i konferencje – zaprasza na drugą edycję konferencji, która odbędzie się 16 września 2015 podczas targów Warsaw Build w Warszawie.

Forum Przestrzenie Miejskie
Autor: ART M - szkolenia i konferencje Pierwsza edycja „Forum Przestrzenie Miejskie”
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej