Forum Prasowe Viessmanna

2008-01-30 16:32
Forum Prasowe Viessmanna
Autor: Viessmann

W Zakopanem odbyła się inauguracja Forum Prasowego firmy Viessmann. Tematem przewodnim spotkania była efektywność energetyczna w aspekcie zmian klimatycznych. Forum Prasowe to pomysł na cykliczne spotkania z mediami, na kontynuację dialogu o nowoczesnych rozwiązaniach w technice grzewczej i działaności firmy.

Viessmann jest jednym z czołowych producentów systemów techniki grzewczej i pierwszym przedsiębiorstwem, które w tej branży uzyskało certyfikat audytu ekologicznego. Cały proces produkcji firmy - od przetwarzania surowców, poprzez transport i produkcję, aż do utylizacji złomowanego produktu - podlega rygorystycznym zasadom poszanowania energii i środowiska naturalnego.

Pierwsze Forum Prasowe (24-27.01.2008) zostało poświęcone efektywności energetycznej w aspekcie zmian klimatycznych. Uczestnicy tego pro-ekologicznego spotkania wzięli także udział w warsztatach, na których w grupach przygotowywali petycje do Ministra Ochrony Środowiska w sprawie promowania ekologicznych źródeł ciepła oraz efektywnego wykorzystania energii. Mieli też możliwość porozmawiania z użytkownikiem pompy ciepła marki Viessmann, który opowiedział o swoich doświadczeniach - z punktu widzenia inwestora - czym kierował się wybierając taki typ ogrzewania i przygotowywania c.w.u., dlaczego zdecydował się na zakup urządzenia akurat tej marki, o nakładach finansowych, jakie trzeba ponieść w związku z taką inwestycją i czasie jej zwrotu.

Na Forum firma po raz pierwszy ogłosiła informację o założeniu fundacji, której celem jest ochrona środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia - "Ze wszystkich sił". Warto też dodać, że ważnym aspektem działalności producenta jest kształcenie specjalistów z branży grzewczo-instalacyjnej - rolę taką spełnia od 2003 roku Policealna Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej