Forum Prasowe Viessmanna

2008-01-30 16:32
Forum Prasowe Viessmanna
Autor: Viessmann

W Zakopanem odbyła się inauguracja Forum Prasowego firmy Viessmann. Tematem przewodnim spotkania była efektywność energetyczna w aspekcie zmian klimatycznych. Forum Prasowe to pomysł na cykliczne spotkania z mediami, na kontynuację dialogu o nowoczesnych rozwiązaniach w technice grzewczej i działaności firmy.

Viessmann jest jednym z czołowych producentów systemów techniki grzewczej i pierwszym przedsiębiorstwem, które w tej branży uzyskało certyfikat audytu ekologicznego. Cały proces produkcji firmy - od przetwarzania surowców, poprzez transport i produkcję, aż do utylizacji złomowanego produktu - podlega rygorystycznym zasadom poszanowania energii i środowiska naturalnego.

Pierwsze Forum Prasowe (24-27.01.2008) zostało poświęcone efektywności energetycznej w aspekcie zmian klimatycznych. Uczestnicy tego pro-ekologicznego spotkania wzięli także udział w warsztatach, na których w grupach przygotowywali petycje do Ministra Ochrony Środowiska w sprawie promowania ekologicznych źródeł ciepła oraz efektywnego wykorzystania energii. Mieli też możliwość porozmawiania z użytkownikiem pompy ciepła marki Viessmann, który opowiedział o swoich doświadczeniach - z punktu widzenia inwestora - czym kierował się wybierając taki typ ogrzewania i przygotowywania c.w.u., dlaczego zdecydował się na zakup urządzenia akurat tej marki, o nakładach finansowych, jakie trzeba ponieść w związku z taką inwestycją i czasie jej zwrotu.

Na Forum firma po raz pierwszy ogłosiła informację o założeniu fundacji, której celem jest ochrona środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia - "Ze wszystkich sił". Warto też dodać, że ważnym aspektem działalności producenta jest kształcenie specjalistów z branży grzewczo-instalacyjnej - rolę taką spełnia od 2003 roku Policealna Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej