Forum Home & Garden Products Marketing. Konferencja branży meblowej i wyposażenia wnętrz

2019-10-16 13:24
Forum Home & Garden Products Marketing
Autor: BBM Tak wyglądało 1. Forum Home & Garden Products Marketing

Forum Home & Garden Products Marketing to wydarzenie dla osób odpowiedzialnych za tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych oraz prowadzenie wielokanałowej komunikacji na rynku mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Konferencja połączona z warsztatami odbędzie się 13-14 listopada 2019 w Warszawie.

Jak każdy, również rynek mebli i artykułów wyposażenia wnętrz zmienia się pod wpływem mody, potrzeb konsumentów i konkurencji. Zmieniają się również narzędzia i możliwości, jakimi komunikują się producenci oraz klienci i jakimi posługuje się marketing w branży Home & Garden. Drugie już forum z obszaru products marketingu będzie poświęcone poznawaniu nowych strategii, będzie inspirowało do ciekawych kampanii reklamowych i pomagało w budowaniu wizerunku marki.

Organizatorzy forum zwracają uwagę na 23-procentowy wzrost wartości zamówień w sektorze Home & Garden i na 3. miejsce w tym obszarze dla Polski w rankingu europejskim na 2019 rok. To wskazuje na duży potencjał rynku, jednak wraz z szansami na rozwój pojawiają się i wyzwania. Klient sektora Home & Garden staje się coraz bardziej świadomy i wymagający, śledzi trendy i promocje w Internecie, sprawdza jakość produktu stacjonarnie, ogląda programy wnętrzarskie w telewizji, korzysta z nowych technologii, aby dokonać trafnego zakupu…

Forum pomoże naświetlić takie problemy:
– jak sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów?
– co zrobić, aby doświadczenie klienta w kontakcie z marką, na każdym etapie zakupu było pozytywne?
– jak dzięki platformie e-commerce precyzyjnie i szybko dotrzeć do klienta, aby nie zostać w tyle?

Forum Home & Garden Products Marketing
Autor: BBM W programie 2. Forum Home & Garden Products Marketing będą wykłądy, prezentacje oraz warsztaty

Tematykę tegorocznego Forum Home & Garden Products Marketing najlepiej zareklamują zaplanowane prezentacje merytoryczne. A zatem:

 • kim są klienci rynku home&garden i czego oczekują,  czym kierują się w swoich wyborach, jaką rolę odgrywa produkt a jaką komunikacja, jak współczesne trendy konsumenckie mogą zmieniać branżę?
 • wykorzystanie trendów i dostosowanie się do wyzwań dzisiejszego rynku, jak skutecznie wykorzystywać product placement w działaniach komunikacyjnych?
 • mądra współpraca, zaspokajanie potrzeb partnerów B2B i relacje oparte na zrozumieniu, jak budować przewagę konkurencyjną?
 • klient nasz pan? poznaj swojego odbiorcę!
 • jak korzystać z monitoringu internetu, żeby dowiedzieć się, czego klienci nie wiedzą?
 • psychologia, socjologia i neurologia – jak mogą się przydać w komunikacji wideo z klientem?
 • zarządzanie emocjami klientów w social mediach, czyli jak je budować, angażować i jaki to ma wpływ na decyzje zakupowe, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami followersów, co zrobić, żeby pozytywne emocje w mediach społecznościowych przerodziły się w pozytywne decyzje zakupowe?
 • synergia działań marketingu tradycyjnego i internetowego jako klucz do zadowolenia klienta,
 • jak utrzymać przewagę sklepu stacjonarnego przy kanałach sprzedaży online,
 • agile vs fast food – czyli niestandardowa droga na strategię content marketingową, jak przygotować merytoryczny i angażujący projekt contentowy we współpracy z wydawcą – ten temat zostanie omówiony przez naszych przedstawicieli z Grupy ZPR Media, Andrzeja Tuzinowskiego (dyrektor handlowy, Biuro Reklamy Prasy i Internetu) i Grzegorza Laska (Dział Wsparcia Sprzedaży),  
 • Mcommerce, czyli rosnąca rola urządzeń mobilnych, jak dotrzeć do klientów i wykorzystać możliwości,
 • czym jest SmartHome w percepcji polskiego konsumenta i gdzie przebiegają granice pomiędzy poszczególnymi generacjami SmartHome?
 • budowanie zaangażowania odbiorców i generowanie leadów w kampaniach omnichannel.

Niektórym tematom będą poświęcone sesje warsztatowe.

2. Forum Home & Garden Products Marketing odbędzie się 13-14 listopada 2019 w Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy ul. Żwirki i Wigury 1 (obok Lotniska Chopina).

Szczegółowy program i rejestracja na stronie wydarzenia https://homegarden-forum.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej