Firmy dotknięte kryzysem w związku z wojną w Ukrainie dostaną wsparcie finansowe

2022-08-17 18:25

10 sierpnia 2022 weszło w życie rozporządzenie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, które zakłada udzielanie pomocy publicznej w formie pożyczek małym, średnim i dużym firmom, które ucierpiały z powodu wojny w Ukrainie. Na ten cel rząd ma przeznaczyć 45 milionów złotych. Pomoc udzielana będzie do 31 grudnia 2022 roku.

Pomoc będzie mogła być udzielana w formie pożyczek, zarówno mikro, małym, średnim, jak i dużym przedsiębiorcom. Pożyczki będą udzielane maksymalnie na 6 lat a ich wysokość będzie ustalana indywidualnie z wnioskującymi o nią podmiotami.

Pomoc będzie udzielana do 31 grudnia 2022 r.

Aby uzyskać wsparcie finansowe firmy powinny  kontaktować się z poszczególnymi Urzędami Marszałkowskimi.

Pieniądze są w dyspozycji marszałków województw, którzy wyrazili chęć skorzystania z programu pomocowego. Są to środki regionalnych programów operacyjnych województw podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego, zarówno z perspektywy finansowej 2014-2020, jak i perspektywy finansowej 2007-2013.

Źródło: www.gov.pl; Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej