Ferro w systemie klasyfikacji European Water Label

2016-04-29 14:56
Ferro w systemie klasyfikacji European Water Label
Autor: FERRO Oznakowanie produktu w systemie European Water Label.

Baterie firmy Ferro zostały objęte systemem klasyfikacji European Water Label. To pierwszy producent armatury z Europy Centralnej, którego wyroby dodano do internetowej bazy danych EWL.

European Water Label to inicjatywa zrzeszająca producentów promujących efektywne zużycie wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Baterie i natryski Ferro znalazły się wśród 95 marek i ponad 8 tysięcy produktów, które charakteryzują się niskimi przepływami i maksymalną wydajnością urządzeń pracujących w łazience i kuchni. System oznakowania European Water Label w czytelny sposób informuje konsumenta o ich parametrach, a w szczególności o poziomie zużycia wody. Kolory oraz liczby umieszczone na etykiecie dołączonej do baterii lub natrysku mówią o rzeczywistym przepływie wody w litrach na minutę. Intensywnie zielony wskazuje na najniższy przepływ i maksymalną wydajność urządzenia.

Produkty Ferro – bezdotykowe baterie umywalkowe Sirocco Sensor (BBB101,  BBB101M, BBB101S, BBB101SM), baterie umywalkowe i zlewozmywakowa Cassino VerdeLine (BCS2VL, BCS2LVL, BCS4VL),  bateria umywalkowa i zlewozmywakowa Genova VerdeLine (BGE2VL, BGE4VL), baterie umywalkowe i zlewozmywakowa Veneto VerdeLine (BVN2VL,  BVN2LVL, BVN4VL) oraz natrysk Doppio VerdeLine (N360VL) – klasyfikują się w dwóch najbardziej oszczędnych, zielonych  kategoriach. Przy maksymalnym otwarciu, przez armaturę marki Ferro przepływa, w zależności od modelu, od 5,3 do 7,1 litra wody na minutę, podczas gdy przez standardową baterię ok. 12 - 16 litrów.

Dołączenie produktów Ferro do grona światowych, ekologicznych marek to osiągnięcie podobnej rangi jak pierwszy europejski Certyfikat EU Ecolabel w kategorii „Armatura sanitarna”, przyznany Ferro w 2014 roku za baterie oszczędzające wodę VerdeLine – mówi Zbigniew Gonsior, Wiceprezes Zarządu Ferro S.A. Od kilku lat inwestujemy w rozwój produktów i technologii służących oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Posiadamy kompleksową ofertę maksymalnie wydajnych baterii i natrysków, spełniającą wymagania w zakresie efektywnego gospodarowania wodą stawiane inwestycjom podlegającym wielokryterialnej ocenie LEED i BREEAM. Dlatego obecność produktów marki Ferro w bazie European Water Label uwiarygodnia cele naszych działań związane z kierunkiem rozwijania oferty produktowej firmy. Dzięki nim jesteśmy postrzegani, już nie tylko na rynku krajowym, ale także europejskim, a nawet światowym, jako ekspert w dziedzinie energooszczędnych, ekologicznych rozwiązań w skali mikro - przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników, jak i w skali makro – jako rzetelny partner dla inwestorów zorientowanych na zrównoważone budownictwo: deweloperów, zarządców hoteli, obiektów biurowych, przemysłowych, etc. – podsumowuje.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji kolejnych produktów marki Ferro, które już wkrótce dołączą do bazy EWL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej