Fasada Roku już po raz dziesiąty

2016-08-17 17:25
Fasada Roku 2016
Autor: Baumit

Do końca roku 2016 można zgłaszać udział do jubileuszowej 10. edycji konkursu Fasada Roku. Przypomnijmy, że za tym wydarzeniem stoi firma Baumit, która w ten sposób zachęca do stosowania swoich produktów i nagradza najciekawsze rozwiązania elewacyjne. Konkursowe realizacje mogą zgłaszać architekci, inwestorzy, wykonawcy, właściciele i zarządcy nieruchomości.


W konkursie Fasada Roku nagradzane są najciekawszych budynki, w których do stworzenia elewacji wykorzystano kompletną technologię Baumit – system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Zgłoszenia mogą dotyczyć tylko elewacji całkowicie ukończonych, włącznie z takimi elementami jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, muszą być zabudowane wszelkie wystające z elewacji kable i druty.
Dosyć rygorystyczne wymogi ma również forma zgłoszenia obiektu do konkursu, szczególnie gdy chodzi o prezentację inwestycji. Na stronie www.fasadaroku.pl jest dostępny formularz zgłoszeniowy, do którego trzeba dołączyć dokumentację zdjęciową. Fotografie mają przedstawiać ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia – co najmniej 5 zdjęć o minimalnej wielkości 2400x1600 pikseli (px). W przypadku zgłoszenia obiektu w kategoriach budynek po rekonstrukcji i adaptacji oraz budynek po renowacji - koniecznym wymogiem jest dołączenie zdjęć sprzed prac remontowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 grudnia 2016.

Fasada Roku w pięciu wariantach

Wszystkie mają być z produktów Baumitu, nowoczesne i profesjonalnie wykonane, jednak organizatorzy stwierdzili, że nie potrzeba podzielić elewacje na pięć kategorii w zależności do typu budynku. Tak więc tytuły Fasada Roku 2016 będzie można zdobyć w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po rekonstrukcji i adaptacji, budynek niemieszkalny i budynek po renowacji.
Zwycięzcy w każdej kategorii oprócz tytułu otrzymają również po 10 000 zł. Konkursowe jury w ocenie zgłoszonych elewacji będzie brało pod uwagę nie tylko walory architektoniczne i estetyczne, lecz także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i prawidłowość realizacji projektu.
Warto też przypomnieć, że dzięki konkursowi Fasada Roku można „zabłysnąć” w Europie, bo zwycięskie obiekty będą dalej uczestniczyć w konkursie Baumit Life Challenge, w którym stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku oraz 6660 euro.

Wszystkie zgłoszone projekty będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl by swoje głosy – niezależnie od wyroków jury – mogli oddać internauci. Projekty z największą liczbą głosów zdobędą „Wyróżnienie Internautów”, dodatkowo osoba, która w przynajmniej 3 kategoriach wytypuje tych samych zwycięzców co profesjonalne jury, otrzyma od firmy Baumit nagrodę rzeczową.

Fasada Roku 2016
Autor: Baumit
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej