Europa Park w rękach Pinnacle Real Estate

2008-11-07 11:55

Kolejny krok na drodze do osiągnięcia pozycji lidera na rynkach CEE w sektorze powierzchni magazynowo-logistycznej właśnie poczynił Pinnacle Real Estate. Niecały miesiąc temu firma przejęła jeden z największych parków logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (94 000 m2 powierzchni klasy A z możliwością dobudowania dalszych 200 000 m2). Obiekt Europa Park, bo o nim właśnie mowa, mieści się w odległości 45 kilometrów od Warszawy.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego sukcesu naszej firmy, którym jest przejęcie Europa Park. To bardzo istotne wzmocnienie portfela Pinnacle składającego się z obiektów oferujących wysokiej klasy powierzchnię magazynową w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ogromny potencjał wzrostu Europa Park i podpisane do tej pory umowy najmu czynią z tej inwestycji bardzo interesujący projekt. To przejęcie umacnia naszą pozycję na rynkach CEE i wzbogaca ofertę dla naszych najemców, którzy planują ekspansję w tym regionie" - powiedział Martin Carr, założyciel i prezes firmy Pinnacle.

"Przejęcie Europa Park przez Pinnacle jest bardzo istotnym czynnikiem warunkującym dalszy rozwój tego projektu" - powiedziała Lidia Goettig, dyrektor zarządzający Europa Distribution Center Sp. z o.o. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości połączenia Europa Park z siecią obiektów rozwijaną przez Pinnacle na terenie regionu CEE" - dodała.

W dobie globalnego kryzysu na rynkach finansowych firma Pinnacle nie zamierza ograniczać nakładów na inwestycje. Sukcesy zrealizowanych do tej pory projektów i strategiczne plany rozwoju firmy sprawiają, że spółka nie ma problemów z pozyskaniem finansowania inwestycji. Przejęcie Europa Park zostało sfinansowane przez Bank Pekao SA.
Stronie sprzedającej doradzały firmy Woodsford Consulting z Londynu i warszawski oddział Jones Lang LaSalle.


Pinnacle Central & Eastern Europe s.r.o
Spółka Pinnacle z siedzibą w Pradze została założona w 2001 roku. Jedynym udziałowcem spółki jest Arcapita Industrial Management Sarl, firma córka Arcapita Bank B.S.C. specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości. Pinnacle to deweloper wysokiej klasy przestrzeni magazynowej. Firma zarządza także aktywami i inwestycjami na rynku nieruchomości.

 

Europa Park
Autor: Pinnacle Europ Park
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej