EURO 2012: Komunikat Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Finansów

2010-04-29 17:40

Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM w Polsce przebiega zgodnie z założeniami. Przygotowania oceniane są podczas cyklicznych posiedzeń Komitetu Sterującego UEFA. Ostatnie spotkanie Komitetu odbyło się 9 kwietnia 2010 roku w Nyonie. UEFA potwierdziła, że przygotowania Polski do UEFA EURO 2012TM przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Dalsza treść komunikatu: 

Ministerstwo Finansów potwierdza i podtrzymuje gotowość realizacji w pełnym zakresie Gwarancji 11, udzielonej przez polski rząd w związku z organizacją UEFA EURO 2012TM. Zapisy Gwarancji 11 mają charakter ogólny. Przewiduje ona m.in. podjęcie przez rząd „wszelkich kroków, aby dokonać maksymalnych zwrotów podatku VAT lub innych podatków na rzecz UEFA", zgodnych z prawem obowiązującym w Polsce i innych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Realizacja zapisów Gwarancji 11 nastąpi poprzez wydanie przez Ministra Finansów stosownych rozporządzeń. Rozmowy na temat ich szczegółowych zapisów będą przedmiotem dzisiejszego spotkania między przedstawicielami Ministerstwa Finansów i UEFA.

Jednocześnie informujemy, że rozmowy na temat realizacji rządowych gwarancji są kolejnym etapem wynikającym z harmonogramu przygotowań i nie stanowią ryzyka dla organizacji UEFA EURO 2012TM w Polsce.

2010.04.29

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej