„Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego” – konferencja PIIB

2017-02-21 15:48
PIIB
Autor: PIIB

Obszerny tytuł "Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego" w pełni oddaje tematykę konferencji Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która odbędzie się 16 marca 2017 w Warszawskim Domu Technika NOT.

Skąd pomysł na taką konferencję? Polska Izba Inżynierów Budownictwa chce wspierać rynek usług budowlanych, na którym zasady etyczne będą stosowane zarówno przez inżynierów występujących w roli wykonawców, jak i przez wszystkich zleceniodawców. Do dyskusji o tym, jakie powinny w tym celu zajść zmiany i jakie trzeba podjąć działania, PIIB zaprasza również inne zawody zaufania publicznego, a także organizacje pracodawców i samorządu terytorialnego. Przy okazji konferencji izba inżynierów chce zaprezentować swoje osiągnięcia na tym polu i pokazać, co jeszcze można razem zrobić.

Sesje panelowe konferencji będą poświęcone następującym zagadnieniom:
♦ Usytuowanie problematyki etyki w odniesieniu do zawodów regulowanych, w tym zawodu inżyniera budownictwa;
♦ Normy etyczne w odpowiedzialności zawodowej;
♦ Postępowanie dyscyplinarne na straży etyki i zaufania do zawodu inżyniera budownictwa – egzekwowanie odpowiedzialności;
♦ Etyka współpracy inżynierowie/zawody regulowane a zleceniodawcy dla budowania relacji na rynku w standardzie społecznej gospodarki rynkowej.

Szczegółowy program konferencji >>

Podczas konferencji zostaną przedstawione po raz pierwszy wyniki ankiety pn. „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa w czasach złożonych przemian politycznych i gospodarczych”, która została przeprowadzona w środowisku zawodowym inżynierów budownictwa i inwestorów. Wyniki tej ankiety posłużą do poznania relacji pomiędzy wszystkimi osobami i instytucjami w branży budowlanej oraz poznania opinii o inżynierach budownictwa.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, ewentualny udział trzeba uprzednio zgłosić na adres biuro@piib.org.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej